Vācu lauktehnikas ražotājs 'Claas' šogad papildinājis lopbarības kombaina 'Jaguar 800' sērijas saimi ar jaudīgu 653 zirgspēku 'Jaguar 880' flagmaņa modeli.

Šis īpaši Ziemeļamerikas valstīs jau ilgu laiku pieprasītais modelis ir aprīkots ar ļoti efektīvu sešcilindru Mercedes-Benz OM 473 LA dzinēju ar vides standartu Stage IIIa/Tier 3. Darba tilpums – 15,6 litri.  

Dynamic Power sistēma ļauj automātiski pielāgot dzinēja jaudu pie daļējas slodzes un tādējādi sasniegt jūtamu degvielas ietaupījumu – līdz pat 10,6%.  

Jaguar 880 ir aprīkots ar 730 mm platu padevēju ar četriem zemspiedes rullīšiem, 750 mm platu naža cilindru un 630 mm diametru.  

Ja nepieciešams, kombainu var aprīkot arī ar kukurūzas hederiem MCC Classic, MCC MAX ar nodilumizturīgu pārklājumu BusaCLAD vai MCC Shredlage, kas ļauj sasniegt vēlamo skābbarības masas apstrādes līmeni atbilstoši izvēlētajai ražas novākšanas tehnoloģijai.  

2021. gadā Claas laida tirgū jaunu Jaguar 900 lopbarības novākšanas kombaina uzkares piedziņas versiju, pievienojot papildu Pick Up hidraulisko piedziņu. Šī konstrukcija ļauj savācējam strādāt neatkarīgi no uztverošā gliemeža, automātiski mainot savu ātrumu atbilstoši savākšanas ātrumam. 

2023. gadā šī piedziņa tiks paplašināta ar papildu funkcionalitāti, kas ļaus automātiski regulēt Pick Up darba korpusu griešanās frekvenci ar ātrumu virs 5 km/h. 

Kopumā tas ļauj iegūt lopbarības kombaina produktivitātes pieaugumu dažādos apstākļos. 

Visi jaunie Pick Up, kas tiks ražoti no 2023. gada, saņem arī automātisko eļļošanas sistēmu gliemeža piedziņas ķēdei un pirkstveida savācējam.