Divas brīvdienas aptuveni rotas lieluma zemessargiem no Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. Kājnieku bataljona aizskrējušas nemanot.

Daugavpils zemessargi tuvojas ieejai ēkā.
Daugavpilieši karo apbūvētā vietā
Divas brīvdienas aptuveni rotas lieluma zemessargiem no Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. Kājnieku bataljona aizskrējušas nemanot.

Par to “Zemessargam” pastāstīja bataljona leitnants Alēns Ločmelis. Sestdiena pēc sapulcēšanās bataljona dislocēšanās vietā Daugavpilī pagājusi apmācībās, kuru mērķis bijis nostiprināt zināšanas par kauju apdzīvotā vietā. Tās notikušas piecu instruktoru vadībā. 

Pirmajā blokā skaidrots un demonstrēts arī ar video palīdzību, kā īstenojama aizsardzība. Otrajā – pieiešana pie ēkas, ieiešana vai iekāpšana tajā. Trešajā – pārvietošanās pa kāpnēm tā, lai to vismazāk var ietekmēt pretinieks. Ceturtajā skaidrots, kā pārvietoties pa koridoru ar daudzām durvīm. Un noslēdzošajā – piektajā – istabu “tīrīšana” no pretinieka. 

Naktī uz svētdienu bija jāveic izlūkošana, lai varētu pienācīgi sagatavoties rīta uzbrukuma. Tikuši piefiksēti profesionālo karavīru izliktie mērķi. 

“Uzbrukums bija jāveic ātri, lai pēc tā varētu nevilcinoties pāriet aizsardzībā, izliekot pretiniekam lamatas. Katra nodaļa pēc uzbrukuma jeb ēkas tīrīšanas ieņēma pretējās pozīcijas un jau aizsargājās.

Tas arī loģiski, jo, mācoties ieņemt ēkas, mēs apgūstam arī to aizstāvēšanu,” 

stāstīja leitnants no Krāslavas, kas Bruņotajos spēkos dienē septiņus gadus.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.