SEB banka piešķīrusi divus aizdevumus ilgtermiņa ieguldījumu veikšanai zemnieku saimniecībai "Putriņas" Glūdas pagastā. Aizdevumu kopsumma ir 1,1 miljons eiro, kas tiks ieguldīti fermas rekonstrukcijā, automatizējot un tehnoloģiski uzlabojot fermas darbu. Daļu finansējuma paredzēts ieguldīt arī fermas energoefektivitātē, uzstādot saules enerģijas paneļus.

"Mērķis ir efektivitātes uzlabošana, lai iespējami samazinātu roku darbu un arī elektrības rēķinu," par aizņēmuma mērķi stāsta ZS "Putriņas" saimniece Vera Veidliņa. Ieguldījums fermas modernizācijā tiek veikts ar Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu. ZS "Putriņas" pašlaik apsaimnieko aptuveni 550 hektārus zemes, fermā ir aptuveni 360 lopi. Saimniecības pamatbizness ir piena ražošana, bet papildus tam attīstīta arī graudkopība. Daļu no graudiem saimniecība izmanto lopbarībai, daļu nodod. 

"Putriņas" ir viena no tām saimniecībām, kas izveidota uz veco fermu bāzes, tāpēc pēdējo gadu laikā tiek veikti apjomīgi ieguldījumi, 

lai savestu kārtībā ēkas, uzlabotu lopu turēšanas apstākļus un palielinātu piena ražošanas apjomu. Saimniecībā ar SEB bankas finansējumu ir jau uzbūvēta jauna, pilnībā automatizēta kūts, kurā uzstādīti slaukšanas roboti, automātiskās barošanas sistēmas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.