Turpmāk suni drīkstēs turēt ārpus telpām, ja pēc dzīvnieka genotipa vai fenotipa tas ir piemērots turēšanai āra apstākļos, nekaitējot suņa veselībai un labsajūtai, paredz Dzīvnieku aizsardzības likuma redakcija, kas stāsies spēkā 1. jūlijā.

Reklāma

Likums aizliedz suni turēt piesietu, izņemot mājas (istabas) dzīvnieku labturību un aizsardzību regulējošos normatīvajos aktos minētos gadījumus. 

Tomēr aizliegums suni turēt piesietu nav attiecināms uz suņiem, kuri dzimuši līdz 2023. gada 31. augustam. 


Spēkā stājas arī nosacījums, ka, mainoties īpašniekam vai suņa turētājam, jaunajam īpašniekam vai turētājam ir jānodrošina, lai suni, kurš dzimis līdz 2023. gada 31. augustam un savas dzīves laikā nav turēts piesiets, arī turpmāk turētu nepiesietu. 


Noteikumi paredz, ka suni atļauts piesiet sacensībās, medībās, izstādēs vai vietās, kurās suni izmanto darbam. 

Suni drīkst piesiet arī pēc praktizējoša veterinārārsta norādījumiem atbilstoši suņa veselības stāvoklim un īslaicīgai suņa fiksēšanai, klātesot tā īpašniekam vai turētājam.


Noteikumi nosaka minimālo pieļaujamo platību voljēram vai citam ierobežotam laukumam, kā arī, turot suni voljērā vai citā ierobežotā laukumā, īpašniekam ir jānodrošina apstākļi dzīvnieka barošanai, dzirdināšanai, fiziskām aktivitātēm un socializācijai. 


Jaunie noteikumi paredz, ka sunim, ko tur iekštelpās, telpu videi jābūt pazīstamai un sunim jābūt socializētam, dzīvniekam jāspēj pielāgoties cilvēka darbībai. Sunim arī jānodrošina gan brīva pārvietošanās turēšanas vietā, gan minimālā uzturēšanās platība.


Noteikumi nosaka prasības arī kaķu turēšanai un kritērijus, kas ir jānodrošina, lai kaķis (vecāks par sešiem mēnešiem) var brīvi uzturēties ārpus tā īpašnieka vai turētāja lietošanā esošās teritorijas. Šādam kaķim ir jābūt sterilizētam, apzīmētam ar mikroshēmu un reģistrētam atbilstoši normatīvajiem aktiem par mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību. 


Noteikumi paredz kritērijus, pēc kuriem tiek atļauta dzīvnieku dalība publiskās izstādēs (dzīvnieka vecumu, veselības stāvokli, apzīmēšanu, reģistrāciju, vakcināciju u. c.). Tāpat kā līdz šim izstādē drīkst piedalīties suņi, kaķi un mājas (istabas) seski, kas ir apzīmēti ar mikroshēmu un reģistrēti atbilstoši normatīvajiem aktiem par mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību.


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.