Lauksaimniekiem galvenie izaicinājumi patlaban ir karstums, sausums un kaitēkļi, atzīst biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji.

Reklāma

Biedrības pārstāvji skaidro, ka sausuma un karstuma ietekmē atsevišķos Latvijas reģionos ir cietuši sējumi, pāragri sākušas ražot zemenes, kā arī uz lauka augošajiem kultūraugiem un augļudārziem pastiprināti kaitē dažādi kaitēkļi un slimības.

"Zemnieku saeimas" valdes locekle Maira Dzelzkalēja-Burmistre atzīmē, ka klimata pārmaiņas būtiski ietekmē lauksaimnieku ikdienas paradumus sezonas laikā. Arvien vairāk jāmācās pielāgoties laika apstākļiem un dažādiem to radītiem riskiem. 

Tas nozīmē, ka 

nepieciešams pārskatīt un modernizēt esošo infrastruktūru, ierīkojot jaunas vai uzlabojot esošās lauka laistīšanas sistēmas.

Viņa min, ka karstuma un sausuma ietekmē lauksaimnieki nepārtraukti cīnās ar dažādām slimībām un kaitēkļiem, kas apdraud ražu. 

Vienlaikus Dzelzkalēja-Burmistre uzsver, ka augu aizsardzības līdzekļus neiesaka izmantot, ja gaisa temperatūra ir augstāka par plus 25 grādiem. Tāpēc daudzas saimniecības pielāgo ikdienas darba režīmu, lauku darbus veicot agri no rīta vai vēlu vakarā. Arī lauksaimniecības tehnika, sezonas darbiem sākoties, pastiprināti pārvietojas pa autoceļiem nakts stundās.

Ņemot vērā, ka intensīvie lauku darbi var radīt neērtības apkārtējiem iedzīvotājiem, "Zemnieku saeima" aicina lauku iedzīvotājus būt saprotošiem, jo patlaban visās Latvijas saimniecībās, lai pielāgotos laika apstākļiem, notiek intensīvi kultūraugu kopšanas darbi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.