Lauku atbalsta dienests līdz šā gada februārim dažādos platību maksājumu veidos ir izmaksājis 295 miljonus eiro jeb 80% no pieejamā finansējuma, informēja dienestā.

Tostarp ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalstā ir izmaksāti 149 miljoni eiro, 

savukārt maksājumā mazajiem lauksaimniekiem izmaksāti 7,5 miljoni eiro.

Tikmēr pirmajā ekoshēmā "Atbalsts par videi un klimatam labvēlīgu lauksaimniecības praksi" līdz februārim LAD izmaksājis 20,9 miljonus eiro, sestajā ekoshēmā "Zālāju saglabāšanas veicināšana" - 13 miljonus eiro, septītajā ekoshēmā "Agroekoloģijas prakses bioloģiskās saimniecībās" - 8,7 miljonus eiro, bet saistītajā ienākumu atbalstā par slaucamajām govīm izmaksāti 24,85 miljoni eiro.

LAD arī norāda, ka vairākos Lauku attīstības atbalsta pasākumos, piemēram, bioloģiskajai lauksaimniecībai, bioloģiskās daudzveidības uzturēšanai zālājos, vidi saudzējošai dārzkopībai līdz šā gada februārim izmaksāti 27 miljoni eiro.

Dienestā min, ka februārī LAD maksās maksājumu gados jaunajiem lauksaimniekiem, otrās, ceturtās un piektās ekoshēmas maksājumus, kā arī vēl citus maksājumus.

Tāpat LAD pārstāvji skaidro, ka, ja iepriekšējā periodā lauksaimniekiem maksājumi tika veikti 36 dažādos atbalsta pasākumos, tad šajā periodā tās ir 62 dažādas likmes - atbalsta pasākumi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.