Par pagājušā gada Latvijas labāko vieglatlētu atzītais kārtslēcējs Valters Kreišs divās starptautiskās sacensībās uzrādīja augstvērtīgākos rezultātus.

Sporta karalienes vieglatlētikas ziemas sezona uzņem tempu. Aizvadītajā nedēļā atjaunotajā Sporta manēžā, kur nu saimnieko "Arkādijas" sporta skolas atlēti, notika cīņa par "Rīgas kausiem", bet pēc tam Kuldīgā risinājās jau tradicionālā 12. "Katrīnas kausu" izcīņa, kas šoreiz pulcēja 124 sportistus no 16 valstīm. Abos mačos pēc punktu tabulām augstvērtīgākais rezultāts Valteram Kreišam. Rīgā viņš pārvarēja 5,60 metru augstumā novietotu latiņu, kas deva 1157 punktus. Šīs sezonas pasaules labāko rezultātu listē Kreišs ar 5,60 metriem ir dalītā 15. vietā, bet uzreiz pēc sacensībām bija pat devītais (nedēļas nogalē vairāki sportisti lēca augstāk). Valters centās pārlēkt arī 5,71 m, kas būtu jauns Latvijas U-23 rekords, bet šoreiz nesekmīgi. Savukārt Kuldīgā Kreiša rezultāts 5,53 metri un 1138 punkti bija par diviem punktiem vairāk, nekā 60 m/b distancē iespēja slovēniete Nika Glojnariča (8,11). Kreišs un Glojnariča pie reizes laboja arī "Kuldīgas kausu" rekordus, ko iespēja arī lietuvietis Ads Dambrausks 60 metros (6,69), austrālietis Sems Bleiks 1500 metros (3:41,93) un turciete Dileka Kočaka 800 metros (2:03,79), visiem trim uzstādot arī jaunus Kuldīgas manēžas rekordus.

No mājiniekiem Kuldīgā uzvaras arī Artūram Pastoram un Invidai Mauriņai 400 metru skrējienos. 

Kopējais sacensību rezultātu līmenis augsts, jo, kā aprēķinājis statistiķis Andris Staģis, tad vidējais rezultāts uzvarētājiem bija 1066,6 punktu vērtē. 

Pirms tam "augstvērtīgākie" bija 2018. gada "Katrīnas kausi", kad uzvarētāju vidējais rezultāts bija 1055 punkti.

Ziemas sezonu ASV studentu mačos sākusi Rūta Lasmane, ar 13,71 metru tālu lēcienu ieņemot otro vietu sacensībās Labokā, kas šobrīd sezonas TOP listē pasaulē ventspilniecei ļauj atrasties labāko desmitniekā.

Vieglatlētiem ziemas sezonas kulminācija būs marta pirmajos datumos, kad Glāzgovā notiks pasaules čempionāts telpās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.