Latvijas basketbola kausa finālā 17. februārī Jelgavā sacentīsies "VEF Rīga" un Rīgas "Zeļļi". Sezonas pirmajā savstarpējā duelī pārāki bija debitanti "Zeļļi".

No kausa pirmās pusfināla spēles viesos pret "Ventspili" "Vefiņš" pārveda sešu punktu deficītu, kas basketbola cienītājos raisīja lielu intrigu, un atbildes mačs piepildīja olimpiskā centra tribīnes. Rīdzinieki pirmajā puslaikā punktus krāja ar aizokeāna profesionāļiem raksturīgo tempu un, ejot pārtraukumā, intriga par uzvarētājiem divu spēļu summā bija izgaisusi – 66:40. Pirmajā ceturtdaļā mājinieki iemeta piecus no desmit tālmetieniem, bet pēc otrās šajā statistikas rādītājā fenomenālie 64 procenti 11/17. Viesiem sekmes teju uz pusi vājākas.

Pēc pārtraukuma "Ventspils" basketbolistiem atgriezties cīņā neizdevās, lai gan mājinieku tālmetienu precizitāte jūtami kritās (spēlē kopumā 13/28). Skatītājiem garlaikoties neļāva Ronalda Zaķa saķeršanās trešajā ceturtdaļā ar Pēteri Pinni. Līdz fiziskam kontaktam neaizgāja, bet pieredzējušo ventspilnieku spēka mitriķi nomierināt centās gan tiesneši, gan komandas biedri un arī pretinieki.

Kādam "VEF Rīgas" VIP līdzjutējam Zaķis vairākkārt dusmīgi rādīja iet ārā no zāles, citādi būs problēmas.

"VEF Rīgas" uzvara ar 101:80 un summā 192:177, Šons Paips guva 21 punktu, Gregorijs Vitingtons 20, Džeizekam Lotijam 15 punkti un 10 rezultatīvas piespēles. Viesiem 16 sakrāja Renārs Birkāns un Dešons Frenciss. Linards Jaunzems un pirmajā spēlē uguņojušais Artūrs Ausējs tika izslēgti no spēles, iemetot vien attiecīgi piecus un trīs punktus.

"Stāsts nav tikai par tālmetieniem, šodien bija cits basketbols nekā pirms nedēļas. "Ventspils" ir pietiekami meistarīga komanda, kas jūt uzbrukumu. Aizsardzība mums šodien bija stipri labāka nekā pirmajā spēlē, bet uzbrukums atļāva ātrāk panākt pārsvaru. Jaunzemam neiedevām situācijas, kurās viņš jūtas komfortabli, arī Ausējs bija viens no mūsu mērķiem," "Latvijas Avīzei" komentēja "VEF Rīgas" galvenais treneris Jānis Gailītis.

Ronalds Zaķis: "Zinājām, ka viņi skries un metīs tālmetienus, ko pirmajā puslaikā arī izdarīja. Emocijas pie mīnus 30? Šī bija kā "play off" spēle, jācīnās līdz galam, vēl būs sezonā spēles.

Par Pinni – nekad neesmu nevienu grūdis bez iemesla, īpaši jaunos, tiesneši neredzēja, ko viņš izdarīja, un tad es izrādījos vainīgs. Ar skatītāju negribēju iet kauties, pēc tam jau spēlēju un negāju skaidroties, esmu gana pieredzējis, lai mani tā izsistu no līdzsvara."

Gripa un traumas izslēdza no ierindas teju visu "Liepājas" sastāvu, tādējādi Rīgas "Zeļļiem" viegla uzvara atbildes mačā 90:65 un summā 180:144.