Aļona Ostapenko trešo reizi karjerā sasniegusi prestižā Vimbldonas tenisa čempionāta ceturtdaļfinālu, piedevām viņas pārliecinošais sniegums liek viņu uzskatīt par vienu no favorītēm uz titulu.

Astotdaļfinālā Ostapenko (WTA 14.) ar 6-2, 6-3 sagrāva Jūliju Putincevu no Kazahstānas (WTA 35.). Tāpat kā pirmajās trīs kārtās, arī šo maču Ostapenko aizvadīja teju izcili, uzvaru gūstot stundas laikā. Pirmajā setā viņa uzvarēja pirmajos piecos geimos, otro sāka ar zaudētu savas serves geimu, taču breiku tūdaļ atspēlēja un diktēja notikumus laukumā, mačā izmantojot piecas no sešām breika iespējām. Pārliecinošai uzvarai netraucēja arī 26 nepiespiestās kļūdas, jo tās kompensēja 29 veiksmīgi uzbrukuma sitieni. Ir acīmredzams, ka Ostapenko kortā ir ļoti koncentrējusies, netipiski sev viņa pēc neveiksmīgām epizodēm neizrāda negatīvas emocijas, kļūdas uztver mierīgi, nav nekādas kašķēšanās vai runāšanas ar tiesnešiem un savu atbalsta komandu.

"Spēlēju savu spēli, sevišķi izšķirošos brīžos situ un neuztraucos, ja netrāpīšu. Spēlēju agresīvi un to izbaudu,"

saka Ostapenko. Rīdziniece savā spēlē patiešām ir pārliecinoša un, ņemot vērā, ka no ranga pirmā desmitnieka turnīrā palikušas tikai Jeļena Ribakina un Jasmīna Paolīni, Ostapenko noteikti ir viena no galvenajām favorītēm uz Vimbldonas čempiones titulu. Viegli gan nebūs, bet, turpinot līdzīgā stilā, tas nebūs pārsteigums.

Jau šodien ceturtdaļfināla cīņa, kur pretiniekos būs čehiete Barbora Krejčīkova (WTA 32.). Pret viņu Ostapenko spēlējusi astoņas reizes, sešos mačos uzvarot. Iepriekšējais abu duelis notika pērn arī uz zāles seguma, Ostapenko bijušo pasaules ranga vicelīderi pārspējot Birmingemas turnīra finālā.