Latvija pirmo reizi kopš 2008. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm nebūs pārstāvēta vīru pludmales volejbola turnīrā.

Majoros notikušajā Eiropas Nāciju kausā, kurā bija pēdējā iespēja tikt pie ceļazīmes uz Parīzi, Latvijas vīru komanda aizcīnījās līdz pusfinālam, tajā ar 0:2 zaudējot Austrijai. Pie ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm tika tikai turnīra uzvarētāji. Iepriekšējās četrās olimpiādēs Latvijai allaž bija vismaz pa vienam vīru duetam, lielāko panākumu gūstot 2012. gadā Londonā, kad bronzu izcīnīja Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš. Parīzē gan startēs labākais Latvijas dāmu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova, kuras pie ceļazīmes tika, pateicoties astotajai vietai olimpiskajā rangā.

Latvijas vīru izlasē startēja 39 gadus vecais Mārtiņš Pļaviņš ar 20 gadus jaunāko pārinieku Kristianu Fokerotu, kā arī Ardis Bedrītis un Artūrs Rinkevičs. Grupā Latvija ar 2:0 uzvarēja Beļģiju un ar 2:1 Zviedriju, ceturtdaļfinālā Bedrītis/Rinkevičs pie uzvaras tika bez cīņas, jo pretinieki veselības problēmu dēļ no mača atteicās, savukārt Pļaviņš/Fokerots ar 1:2 (21:16, 15:21, 13:15) zaudēja Lukasam Pfrečneram/Svenam Vinteram. Bija nepieciešams zelta sets, kurā mājinieki tomēr bija pārāki ar 15:9 un tika pusfinālā. Diemžēl tur zaudējums abos mačos – Bedrītis/Rinkevičs ar 1:2 (16:21, 21:17, 14:16) piekāpās Timo Hammarbergam/Moricam Prištavam-Telsingam, bet Pļaviņš/Fokerots ar 0:2 (19:21, 15:21) atzina Kristofa Dreslera/Filipa Vallera pārākumu.

"Austrieši nospēlēja stabili un mēs neatradām iespējas ieķerties. Viņi varēja uzspēlēt arī brīvāk, jo bija vadībā. Mums pietrūka starptautisko spēļu pieredzes,

jo ārpus Latvijas kopā ar Kristianu šogad nebijām spēlējuši. Austriešiem un vāciešiem tādu spēļu ir pietiekami un tas pretiniekiem ir liels pluss. Žēl, ka pirmā seta beigās izšķirošajā brīdī viņiem bumba pa trosīti novēlās mūsu pusē, jo tas mazliet iegrāva otrā seta sākumu, mums parādījās kļūdas. Darījām visu, lai pēc grūtās spēles ar vāciešiem sagatavotos šim mačam, taču tāds ir sports, šoreiz mums pietrūka asuma. Nekas nebeidzas, turpināšu spēlēt Latvijā un cerams, ka ar Kristianu tiksim pie iespējas augusta beigās piedalīties Eiropas čempionātā. Kamēr būs atbalsts, varam spēlēt, taču jābrauc arī uz ārzemju turnīriem, lai krājas spēļu prakse. Tagad vasaras vidū man nav neviena lieka grama ķermenī, varu paskriet, visu izdarīt, jāturpina," Mārtiņš Pļaviņš, kurš netika uz savām ceturtajām olimpiskajām spēlēm, nedomā mest plinti krūmos. Olimpiskās ceļazīmes liktenis izšķīrās Austrijas un Francijas duelī.

Tikmēr Latvijas dāmu izlase, kurā spēlēja Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa un Anija Ozoliņa/Anete Namiķe, grupā zaudēja abos mačos pret Lietuvu un Ukrainu, izslēgšanas cīņās netiekot.