Latvijas telpu futbola finālsērija šogad ir grandiozākā vēsturē, "Rīgai" un "RFS Futsal" duelējoties "Arēnā Rīga".

Reklāma

Pirmā finālspēle apliecināja, ka organizatoru izmantotais fināla raksturojums "supersērija" nebūt nav par skaļu un nevietā. Abas komandas nopakojušās ar titulētiem ārzemniekiem – kā laukumā, tā uz treneru soliņa. "Rīga" decembrī bija vienu gūtu vārtu attālumā no iekļūšanas Čempionu līgas "Final 4".

Jau pirmajā minūtē "RFS" brazīliešu vārtsargs Deividi Basani aizskrēja līdz pat pretinieku vārtu līnijai. 

Pirmos trīs vārtus abos laukuma galos noorganizēja seškārtējais pasaules labākais futzāla spēlētājs Rikardinju no "Rīgas" 

– vispirms pats eleganti kritienā ieripināja bumbu starp Basani kājām, tad neveiksmīga piespēle un kļūda aizsardzības darbībā, ļaujot Edgaram Tarakanovam panākt neizšķirtu. Teicama portugāļa piespēle Viktoram Kuļepovam, un 2:1. Otro puslaiku izcili iesāk "RFS", Tarakanovam otrie vārti, vēl vairākas iespējas, un 3:2 panāk Andrejs Baklanovs. Vienā no epizodēm Rikardinju savaino Tarakanova potīti, tiesneši sodu nefiksē, "RFS" galvenais treneris Vaško Vujovičs emocijās saņem dzelteno kartīti, prasa videoatkārtojuma izpēti, tas arī tiek darīts, un atklājas, ka pārkāpums tiešām bijis, portugālim – dzeltenā kartīte, bet melnkalniešu treneris, turpinot sarunu, tiek pie otrā brīdinājuma un sarkanās kartītes. Priekšpēdējā minūtē Miks Babris ieraida bumbu savos vārtos – 3:3, vēl pamatlaikā "Rīga" cenšas izraut uzvaru, spēlējot bez vārtsarga. Pagarinājumā Kazahstānas naturalizētais "RFS" brazīlietis Leu akrobātiskā lēcienā neļauj bumbai ielidot tukšos vārtos. Pēcspēles sitienos "RFS Futsal" pārāka ar 4:2, pirmā uzvara šosezon aizvadītajos piecos lielajos derbijos.

"Bijām maksimāli sagatavojušies, katru dienu analizējām video, savas kļūdas, mazliet taktiku pamainījām. Pirmajā puslaikā ielaidām divus muļķīgus vārtus, 

uz otro puslaiku izgājām kā pēdējo, gribējām pārtraukt zaudējumu sēriju un parādīt, ka varam uzvarēt. Man (Rikardinju) trāpīja pa potīti, tobrīd bija ļoti sāpīgi, bet pēc brīža pārgāja. Viņš ir mans elks, liels prieks spēlēt pret tāda līmeņa spēlētāju. Arēnā biju spēlējis Eiropas U-19 čempionātā, ļoti patīkami tādā plašumā, vairāk līdzjutēju," "Latvijas Avīzei" pēc mača pauda Edgars Tarakanovs.

Rikardinju pēc dušas uzlec uz noīrētā "sēdmocīša" un aizripina uz māju. Otrā spēle turpat "Arēnā Rīga" 8. maijā, sērija rit līdz trim uzvarām. Tas ir jāredz!

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.