Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgas C divīzijā iesoļoja ar divos mačos nopelnītu iztikas minimumu – trīs punktiem un treneriem ievāktu gūzmu informācijas analīzei līdz nākamajām divām spēlēm oktobrī.

Reklāma

Pēc sakāves viesos pret Armēniju (1:4) Latvijas futbolisti mājās pieveica Fēru Salas (1:0), vienīgos vārtus 64. minūtē gūstot Renāram Varslavānam, kuram tie pirmie valstsvienības rindās.

Otrajā spēlē Latvijas izlasi var uzteikt par vairākām lietām – teju viss pirmais puslaiks labā tempā, precīza saspēle, virzība uz soda laukumu un mēģinājumi veidot bīstamus momentus, pašatdeve augstā līmenī. Uzreiz pēc pārtraukuma spēles pavediens pazuda, toties tika gūti vārti un izcīnīta uzvara. Tieši Paolo Nikolato vadībā salinieki divreiz uzvarēti, līdz tam piecās spēlēs tas nebija izdevies.

Ievērības cienīgs ir galvenā trenera lēmums sākumsastāvā veikt piecas izmaiņas. Neierasts gājiens, īpaši atminoties pēdējos laikus, priekšgājējs Dainis Kazakevičs arī maiņas spēles gaitā bieži veica vēlu.

Itālietim risks attaisnojās, tāpat arī uzticēšanās vārtsargam Rihardam Matrevicam pēc kļūdām Erevānā. Nikolato pēc uzvaras bija ļoti priecīgs. Dienvidnieka atvērtība un sirsnīgums ir simpātisks, bet ar komentāru gan mazliet pārspīlēja. Viņš lepojoties ar komandu. Bet uzvarēta izlase, kas FIFA rangā atrodas 138. vietā, tā ir pieticīga latiņa lepnumam. Turklāt trīs punkti atnāca diezgan nepārliecinoši, īpaši spēles beigas, pozicionālos uzbrukumos viesiem radās trīs super momenti.

Vēl Nikolato nokavēja ar Vladislava Gutkovska maiņu. Jā, tieši viņš rezultatīvi asistēja Varslavānam, bet no vairākiem savainojumiem atlabušais uzbrucējs laukumu pameta, kad jau vairs nevarēja paskriet, jo sajuta augšstilba aizmugurējo muskuli. Ja Gutkovskis atkal nevarēs palīdzēt klubam Dienvidkorejā, ļoti iespējams, ka nākamajā izlases sabraukumā viņš netiks laists uz Latviju, jau šoreiz korejieši bijuši skeptiski.

10. oktobrī Latvija uzņems Ziemeļmaķedoniju, kas mājās pret Armēniju pirmajā puslaikā palika mazākumā, tomēr otrajā guva divus vārtus un uzvarēja ar 2:0.

Latvijas U-21 izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Dublinā atņēma punktus Īrijai (2:2), kuras galvenais treneris Džeims Kraufords pirms mača bija izteicies, ka tas, iespējams, ir svarīgākais vakars komandas vēsturē. Īri cer pirmo reizi iekļūt finālturnīrā, līdz ar to ļoti vajadzīgi bija trīs punkti.

Latvijai pirmajā puslaikā neizšķirtu panāca Kaspars Anmanis, bet 63. minūtē vadībā izvirzīja Ivans Patrikejevs.

Mājinieki gan uzreiz izlīdzināja rezultātu, bet uzvarēt, par spīti lielajam pārsvaram, nespēja. Īri ir otrie grupā, kas arī dod cerības piepildīt mērķi, bet pēdējos mačos pret tiešo konkurenti Norvēģiju un līderi Itāliju klupienus nevarēs atļauties. Latvija ar astoņiem punktiem astoņās spēlēs ieņem pirmspēdējo, piekto vietu, bet nākamajai pretiniecei Turcijai, ko mājās uzvarēja, ir tikai par diviem vairāk.