Neredzot iedzīvotāju interesi, Smiltenes kultūras centrs nolēmis atcelt Jāņu balli ar grupu "Tirkizband" Tepera promenādē 23. jūnija vakarā, jo iepriekšpārdošanā neesot nopirkta neviena ieejas biļete, laikrakstam "Ziemeļlatvija" apliecina Smiltenes kultūras centra vadītāja Evija Dzvinko.

Reklāma

Bijis paredzēts, ka, pērkot iepriekš, biļete uz Jāņu balli  maksātu  piecus eiro, pasākuma dienā – septiņus eiro. Par balles atcelšanu Smiltenes kultūras centrs uzreiz paziņojis sociālajos tīklos, skaidrojot, ka lēmums pieņemts mazās intereses un pašvaldības budžeta resursu taupības dēļ. 

Plānojot Jāņu balles rīkošanu, visus izdevumus uzņēmusies Smiltenes novada pašvaldība (kultūras centrs ir pašvaldības iestāde), līdz ar to,

ja uz balli atnāktu maz cilvēku, pašvaldībai radušies zaudējumi būtu jāsedz no sava budžeta.

"Šobrīd pašvaldībā ir grūti ar finansēm, mums ir arī dots rīkojums pārskatīt izdevumu pozīcijas. Ir jārēķinās, ka Jāņos grupām jāmaksā  dubultā, tad vēl ir jābūvē skatuve, jāņem apsardze un ir citas tehniskās izmaksas. Tas viss kopumā maksā. Pat ja atnātku 200 cilvēku, mēs visus izdevumus tikai no naudas par pārdotajām biļetēm nenosegtu, tāpēc pieņēmām smagu lēmumu Jāņu balli atcelt," lēmumu skaidrojusi Evija Dzvinko.

Kultūras centra vadītāja arī atzīst – Smiltenē izteikti esot tas, ka cilvēki biļetes pērk pēdējā brīdī. Tomēr biļešu iegādāšanās iepriekš ir būtiska, jo apliecina, ka iedzīvotājiem ir interese par konkrēto pasākumu un viņiem tas ir vajadzīgs. Ja tikai nedēļu pirms pasākuma nav nopirkta neviena ieejas biļete, organizatoriem tas esot stopsignāls, piebildusi Smiltenes kultūras centra vadītāja.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".