Ar piemiņas brīdi Miera kapsētā Jelgavā noslēdzies darbs 18 brīvprātīgo grupai no Vācu kara kapu aprūpes tautas apvienības, kas astoņas dienas strādājusi, lai sakoptu kapavietas, kur apbedīti vairāk nekā tūkstotis Pirmajā un arī Otrajā pasaules karā bojāgājušo vācu karavīru, ziņo "Zemgales Ziņas".

Reklāma

Laikraksts ar vācu brīvprātīgo grupas jaunāko pārstāvi, 36 gadus veco Tobiasu Melleru varējis sarunāties skaidrā latviešu valodā. Latviešu valodu Tobiass iemācījies 2011. gadā, kad atbraucis uz Rīgu brīvprātīgajā darbā. Tagad viņš Minsterē strādājot administratīvo darbu un brīvajā laikā dejo latviešu tautas dejas vietējā latviešu centrā.

Piemiņas brīža laikā Tobiass tulkojis savas grupas biedru uzrunas klātesošajiem. 

Vācu brīvprātīgie ar savu darbu piemin ne tikai kritušos karavīrus, bet visus cilvēkus, kuri zaudējuši dzīvību karadarbībā, gūstā un trimdā.

Cilvēkus, kuri zaudēja dzīvību, jo pretojās tirānijai vai stingri turējās pie savas pārliecības vai ticības.

Vācu kara kapu aprūpes tautas apvienība dibināta 1919. gadā. Mūsdienās tā rūpējas par vairāk nekā 800 Brāļu kapiem 46 valstīs. Paralēli apjomīgiem sakopšanas darbiem notiekot arī kritušo karavīru meklēšana un pārapbedīšana.

Piemiņas pasākuma dalībnieki uzsvēruši arī to, ka diemžēl mūsdienu Eiropā atkal ir jauni kara upuri, ar to domājot Krievijas noziedzīgo uzbrukumu Ukrainai.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".