Aizvadītajā nedēļas nogalē Bauskā norisinājušies Bauskas novada svētki, kas veltīti pilsētas 415 gadu jubilejai.

Reklāma

Kā informē laikraksts "Bauskas Dzīve", šogad Bauskas novada iedzīvotāji svētku noskaņās aicināti iekopt puķu dobes un stādīt stādus dzeltenos toņos, iekārt logos dzeltenus aizkarus vai kā citādi radoši izpausties, jo pilsētas jubilejas stāstā īpaša vieta atvēlēta kādai tautā populārai un iemīļotai dziesmai.

Tā ir baušķenieka Edvīna Zariņa dziesma ar dzejnieces Skaidrītes Kaldupes vārdiem "Dzelteni aizkari", kas labi pazīstama ne tikai Bauskas puses iedzīvotājiem. 

Kompozīcijas pantiņu vārdus varbūt kādam vēl gadījies aizmirst, bet skanīgo piedziedājumu ar vērīgo aicinājumu –nesamīt skudru – sirsnīgi dziedot līdzi arī tie, kuri citkārt atrunājas, ka dziedāt viņi neprotot. Svētku dienā baušķenieki modināti kopā ar pūtēju orķestri, sekojuši koncerti un dažādas norises pilsētas skvēros un laukumos.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".