Smiltenes novada Raunas pagasta "Raunas ceplī" atklāta Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde, kas būs aplūkojama līdz 20. septembrim, informē laikraksts "Ziemeļlatvija".

Reklāma

Izstādē eksponēti jauniešu iesūtītie 114 darbi no 22 Latvijas mākslas skolām. Jaunu Latvijas mēroga tradīciju pirms gada iedibinājusi Smiltenes mākslas skola, noorganizējot keramikas konkursu un izstādi "Ko tie tur ar tiem māliem!". Atsaucība un šogad sasniegtais rezultāts esot iespaidīgs un apskates vērts. Konkursa tēma – "Vidzemes vasara". Māla šķīvji darināti, iespaidojoties no slavenā smilteniešu novadnieka Jēkaba Drandas (1853–1915) rokraksta un viņa atstātā mantojuma. Jēkabs Dranda bijis viens no latviešu profesionālās keramikas aizsācējiem, pirmais latviešu tautības keramiķis, kas ieguvis starptautisku atzinību. 1906. gadā Itālijā Milānā starptautiskajā mājrūpniecības izstādē tika eksponēti 12 viņa veidoti dekoratīvie šķīvji, kas apbalvoti ar sudraba medaļu.

Izstādes ekspozīciju varot apskatīt ikviens interesents jebkurā dienas laikā, vienlaikus priecājoties par ainaviski skaisto vietu Vidzemes šosejas malā. 

Jau pirms pirmās izstādes "Ko tie tur ar tiem māliem!" veidošanas Smiltenes mākslas skola ekspozīcijas izvietošanai esot uzrunājusi "Raunas cepļa" saimnieku Edmundu Cini, redzot, cik ļoti tur ir izstādei piemērota vieta.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".