Karavīru skaits Ukrainas armijā šobrīd ir aptuveni 880 000, intervijā vācu raidsabiedrībai ARD sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Mums ir 880 000. Mums ir miljonu liela armija. Un turklāt mums šobrīd ir 30 miljoni cilvēku, šobrīd konkrēti strādā 30 miljoni, un varbūt pat nedaudz vairāk. Nosaukt konkrētu skaitli nevaru," sacīja prezidents.

Ukrainu pametuši aptuveni 6,5-7,5 miljoni iedzīvotāju, viņš piebilda.

Karaklausībai pakļautajiem iedzīvotājiem, kas kara pirmajās dienās devās uz ārzemēm, būtu jāatgriežas un, ja ne karot, tad maksāt nodokļus, sacīja prezidents.

"Dažādi cilvēki aizbrauca dažādu iemeslu dēļ. Pirmajās kara dienās bija atvērtas visas robežas. Bija karš, cilvēki glāba savus bērnus, visi to pilnībā saprot,"

skaidroja Zelenskis.

"Cilvēki brauca uz dažādām pasaules valstīm, kāds palika šeit, tā bija katra cilvēka izvēle," viņš turpināja.

"Mēs gribētu, lai mobilizācijas vecuma cilvēki, kas izbraukuši ārpus Ukrainas, būtu Ukrainā. Jautājums nav par to, ka viņiem visiem jābūt frontē, mums ir liela armija," norādīja prezidents.

"Ir cilvēki, kas aizbrauca un nav atgriezušies savā darbā. Tās ir viņu tiesības. bet, ja viņi ir Ukrainas pilsoņi, viņiem ir jāmaksā nodokļi, vēlams, Ukrainā. Tāpēc ka šo naudu mēs pēc tam atdodam mūsu karavīriem, kas mūs aizstāv," sacīja Ukrainas prezidents.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.