Otrā pasaules kara beigu Eiropā gadskārtā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien salīdzināja savas valsts aizstāvēšanos pret Krievijas iebrukumu ar ukraiņu centieniem sakaut nacistisko Vāciju.

Reklāma

"Pirms 80 gadiem miljoniem ukraiņu cīnījās, lai uz visiem laikiem sakautu nacismu," Zelenskis sacīja videovēstījumā, kas tika ierakstīts, viņam apmeklējot Čerņihivas apgabala Jahidnes pilsētu, kur krievu okupanti 2022. gadā izdarīja kara noziegumu.

"Bet šodien ukraiņi atkal cīnās pret ļaunumu, kas ir atdzimis, ir atgriezies un atkal grib mūs iznīcināt," 

sacīja Zelenskis.

2022. gada martā krievu okupanti Jahidnē ieslodzīja uz vairākām nedēļām skolas pagrabā vairāk nekā 350 vietējos iedzīvotājus, ieskaitot 80 bērnus. Šo lietu ir dokumentējuši ne tikai ukraiņi, bet arī starptautiskās mediju organizācijas. Šajā ieslodzījumā nomira 10 cilvēki, bet okupanti nogalināja vēl 17, sacīja Zelenskis.

Zelenskis uzskata, ka šie notikumi parādījuši, kāda ir Krievija tās prezidenta Vladimira Putina pakļautībā. "Ja šis nav nacisms, tad kas tas ir?" jautāja Zelenskis emocionālajā video.

Prezidents atgādināja, ka Ukrainas armija atbrīvoja Jahidni 2022. gada marta beigās. Viņš uzskata to par zīmi, ka vēsture var atkārtoties tāpat kā uzvaras pār nacistiem gadījumā: "Katrs, kas atnācis mūs iznīcināt, galu galā aizbēgs no Ukrainas zemes".

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.