Lielbritānijas karalis Čārlzs III jaunnedēļ atsāks pildīt publiskos pienākumus pēc teju trīs mēnešu pārtraukuma, kad monarhs pamatā fokusējās uz vēža ārstniecības kursu, piektdien pavēstīja Bakingemas pils.

Paziņojumā teikts, ka ārsti ir apmierināti ar to, kā noris onkoloģiskās saslimšanas ārstēšana, un ir noskaņoti optimistiski attiecībā uz viņa izveseļošanās perspektīvām.

Kā norāda britu raidsabiedrības BBC korespondenti, runa pagaidām nav par atgriešanos pie visu monarha pienākumu pildīšanas pilnā apjomā un piedalīšanos visos pasākumos.

Čārlzs otrdien apmeklēs vēža ārstniecības centru, un tas būs pirmais no vairākiem publiskiem pasākumiem, kuros viņš plāno piedalīties nākamo nedēļu laikā.

Jūnijā Čārlzs valsts vizītē uzņems Japānas imperatoru un imperatori.

Arī pēc tam, kad 5. februārī tika publiski paziņots par monarha diagnozi, viņš turpināja pildīt valsts pienākumus, arī izskatīt valdības dokumentus, kā arī tikās ar premjerministru Riši Sunaku.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.