Berlīnes policija 2023. gadā reģistrējusi 111 izvarošanas gadījumus, kuros izvarotāji bijuši vismaz divi.

Reklāma

Šādu gadījumu skaits pērn pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kad šādu noziegumu skaits svārstījās no 89 līdz 106, paziņojis Berlīnes Senāts.

18 no 111 upuriem bija 14 vai 15 gadus veci, desmit upuri bija 16 vai 17 gadus veci, bet 13 upuri bija vecumā no 18 līdz 20 gadiem.

No 106 aizdomās turamajiem, kurus policijai izdevies identificēt, 25 bija jaunāki par 18 gadiem, un 28 aizdomās turamie bija vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Četrdesmit viens no noziegumiem notika dzīvokļos un daudzdzīvokļu namos, 16 - parkos.

54% aizdomās turamo bija ārvalstu pilsonība. Iepriekšējā gadā tādi bija 65%, bet pirms tam 44% un 51%.

Policija uzskata, ka par daudziem seksuāliem noziegumiem netiek paziņots, jo cietušie klusē kauna vai baiļu dēļ. Tas, ka nodarījumi kļūst zināmi, nepārprotami ir atkarīgs no cietušo vēlmes par tiem ziņot, norādīja Berlīnes Senāts.

Viena no pēdējos gados skaļākajām izvarošanas lietām Vācijā bija gadījums 2020. gada septembrī, kad vairāki vīrieši parkā Hamburgā izvaroja 15 gadus vecu meiteni. Šajā lietā deviņiem vīriešiem tika piespriesti cietumsodi.

Berlīnē nesen trīs vīrieši tika notiesāti par izvarošanu Gerlicera parkā Berlīnē. Vīrieši 2023. gada jūnijā uzbruka precētam pārim un izvaroja sievieti.

Aptauja

Kad noskaidrojies, ka nelegāli ieceļojušajam migrantam patvērums nepienākas, ko darīt valsts iestādēm?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.