Rīgā pie Brīvības pieminekļa sestdien pulcējušies vairāki simti cilvēku Ukrainas, kur jau otro gadu notiek pilna mēroga karš, atbalstam, novēroja aģentūra LETA.

Apmeklētājiem līdz ir Ukrainas karogi, lentītes Ukrainas karoga krāsās, kā arī plakāti, paužot nosodījumu Krievijas agresijai un aicinot atbalstīt mieru Ukrainā.

Tāpat pasākuma laikā apmeklētāji aicināti ziedot Ukrainas atbalstam, kā arī piedalīties ierakumu sveču veidošanas darbnīcās.

Vienlaikus pāris desmiti cilvēku sestdien bija pulcējušies arī iepretim Ukrainas un Krievijas vēstniecībām, kur tika dziedāta Ukraina himna, kā arī izkliegti slavas saucieni Ukrainas karavīriem.

Jau vēstīts, ka sestdien Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā Rīgā notiks vairāki Ukrainas atbalsta pasākumi. Tostarp pie Brīvības pieminekļa notiek mītiņš "Kopā līdz uzvarai!".

Līdztekus, godinot Ukrainu un pieminot karā kritušos, sestdien plkst.15 Rīgas Domā notiks dievkalpojums, Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā plkst.18.30 notiks labdarības koncerts "Kopā ar Ukrainu", savukārt no plkst.17.30 līdz 18.30 Rīgā notiks piemiņas un atbalsta akcija "Gaismas ceļš Ukrainai".

Ukrainas atbalsta mītiņš pie Brīvības pieminekļa.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.