Apritot otrajai gadskārtai kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņojis, ka Ukrainas nākotne ir alianses sastāvā.

"Ukraina pievienosies NATO. Jautājums nav vai, bet gan kad?" sestdien izplatītajā videouzrunā uzsvēris Stoltenbergs.

"Kamēr mēs jūs gatavojam šai dienai, NATO turpinās atbalstīt Ukrainu. Jūsu un mūsu drošībai," piebildis alianses ģenerālsekretārs.

Viņš atzinis, ka situācija frontē ir "ārkārtīgi nopietna" un ka nekas neliecina par Krievijas diktatora Vladimira Putina gatavību mieram.

Tajā pašā laikā Stoltenbergs paudis atzinību Ukrainas armijai.

"Jūs esat atkarojuši pusi no Krievijas sagrābtās teritorijas. Izspieduši Krieviju no lielas Melnās jūras daļas, un nodarījuši smagus zaudējumus krievu spēkiem," norādījis NATO ģenerālsekretārs.

Viņš piebildis, ka alianses dalībvalstis līdz šim Ukrainai piešķīrušas miljardiem dolāru lielu palīdzību, tajā skaitā piegādājot ukraiņiem artilērijas munīciju, zenītartilērijas un zenītraķešu sistēmas, kaujas ātrlaivas, lidrobotus un atmīnēšanas iekārtas.

Stoltenbergs uzsvēris, ka ceļā ir jauna palīdzība.

 

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.