Robežsardze pagājušajā piektdienā veikusi pārbaudes 55 Krievijas pilsoņu dzīvesvietās, kuriem no pērnā gada 3. septembra nav tiesiskā statusa Latvijā.

Valsts robežsardzei aizvadītā nedēļas nogale pavadīta, strādājot intensīvā režīma apstākļos – jau 15. martā organizēti vairāki imigrācijas kontroles norīkojumi Rīgā un tuvākajās pašvaldībās. Robežsargi veica fiziskas pārbaudes to Krievijas pilsoņu dzīvesvietās, kuriem no pagājušā gada 3. septembra nav tiesiskā statusa Latvijā. Kopumā veiktas pārbaudes 55 iespējamās personu uzturēšanās vietās, konstatēti trīs pārkāpumi un sākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi, kā arī izņemtas trīs pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, kurām beidzies derīguma termiņš. Dzīvesvietās, kurās netika konstatētas meklējamās personas, veiktas kaimiņu aptaujas un atstātas pavēstes par nepieciešamību sazināties ar Valsts robežsardzes amatpersonām.

Cilvēki stāv rindā pie Krievijas vēstniecības ēkas Rīgā, kur iespējams nobalsot Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Svētdien, 17. martā, Valsts robežsardze sadarbībā ar Valsts policiju veica Krievijas valstspiederīgo "vēlētāju" dokumentu pārbaudi "vēlēšanu" norises vietā pie Krievijas vēstniecības. Kopumā pārbaudīts 1001 Krievijas valstspiederīgais "vēlētājs", no kuriem 24 personām konstatēts beidzies pastāvīgās uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš. Vēl trīs personām sākti administratīvo pārkāpumu procesi. 

"Viņu uzturēšanās atļaujas ir anulētas, jo personas nebija sākušas likumā noteiktās procedūras uzturēšanās atļaujas pagarināšanai. 

Tātad šie dokumenti tiek izņemti, personas parakstās par to, ka ir informēti, ka jāierodas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē brīvprātīgās izbraukšanas rīkojuma saņemšanai un paralēli tiek uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība," lsm.lv skaidroja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Cilvēki stāv rindā pie Krievijas vēstniecības ēkas Rīgā, kur iespējams nobalsot Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Tāpat nedēļas nogalē saistībā ar Krievijas prezidenta "vēlēšanām" Valsts robežsardze veica pastiprinātu Latvijā ieceļojošu personu pārbaudi, uzsvaru liekot uz Krievijas Federācijas pilsoņiem, kas šķērsoja ārējo robežu.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.