TV3 8. novembrī plkst. 24.00 "Master and Commander: Uz pasaules malu".

No šokolādes izgatavots 150 kilogramu smags "Gladiators"

Šokolādes festivāls Maltas pilsētā Hamrunā notiek jau 13 gadus, un šogad tas izpelnījās īpašu publicitāti. Pasākuma nolikumā teikts, ka tas apvieno tradicionālo ar moderno un šokolādi padara ne tikai par vizuāli ļoti izteiksmīgu našķi, bet arī paceļ mākslas līmenī. Skatītāju tūkstošu acu priekšā šefpavāri, maiznieki un šokolādes meistari rada dažnedažādus brīnumus un sacenšas vairākās kategorijās: gleznojumi ar šokolādi, šokolādes skulptūras, šokolādes vēsture, un arī tas, protams, nav viss. Notiek degustācijas un izstādes, un iepriekšējos gados šokolādes meistari darinājuši gan minjonus, gan Elvisu Presliju un Džoniju Volkeru.

Šokolādes gladiators.

Šī gada viszināmākais darbs veltīts vienai no slavenākajām oskarotā aktiera Rasela Krova lomām – romiešu ģenerālim Maksimusam Ridlija Skota vērienīgajā filmā "Gladiators" (2000), un tā autors ir Ticiano Kasars, kurš pērn skatītājus pārsteidza ar Mikipeles skulptūru. Viņš neslēpj, ka šādu darbu radīšana prasa ne tikai rūpīgu plānošanu, bet arī precīzu fizisku darbu. Šokolādes "Gladiatora" skulptūra veidota dabiskā izmērā un slejas sešu pēdu augstumā, tā sver apmēram 150 kilogramus, Maksimuss tajā atveidots pilnā bruņojumā un... ir ēdams! Aktieris ierakstīja savā kontā vietnē "X": 

"Dažus atlej bronzā, citus izkaļ marmorā, savukārt mani Maltā izveidoja no šokolādes..." Par savu šokolādes dubultnieku Krovs rakstīja, ka nu viņš ir "apēdams".

Interesanti, ka šobrīd sācies darbs pie "Gladiatora" turpinājuma filmēšanas, un viena no valstīm, kurp dosies filmēšanas komanda, būs Malta. Filmas režisors būs Ridlijs Skots, un galveno lomu atveidos viens no šā brīža "karstākajiem" britu aktieriem Pols Meskals, kuru par lomu drāmā "Pēc saules" (2022) šogad nominēja "Oskaram". Filmā piedalīsies arī Denzels Vašingtons, Barijs Kogans, Konija Nīlsena, Džimons Honsou un Dereks Džeikobi, un plānots, ka kinoteātros filma nonāks nākamā gada 22. novembrī. Kā Rasels Krovs šogad atzina Karlovi Varu festivāla mediju pārstāvjiem, viņam ar jauno filmu nav nekādas saistības, taču Maltu viņš pēdējoreiz apmeklēja šī gada jūnijā, kad tur uzstājās ar grupu "The Gentlemen Barbers".

Filmēšanā gūtās traumas

59 gadus vecā aktiera Rasela Krova filmas pieprasa lielu fizisku slodzi, un filmēšanas laikā viņš guvis ne vienu vien traumu.

Rasela Krova kinokarjera aizsākās Austrālijā, taču par zvaigzni viņš kļuva ar Holivudas filmām "Losandželosa: Konfidenciāli" (1997) un "Savējais" (1999). Kaut gan jau pagājuši daudzi gadi, viņš vēl joprojām dzīvo "Gladiatora" ēnā, taču šī loma aktierim sarūpēja arī "Oskaru". Ar karstasinīgu temperamentu apveltītais aktieris par darbā gūtajām traumām neklusē un atzīst, ka, skatoties filmas, kurās pats piedalījies, vienmēr atceras sāpīgo pieredzi, un pirmo reizi viņš savainojās sporta drāmas "Mistērija, Aļaska" (1999) tapšanas laikā. Tad sekoja sāpīga dalība filmās "Gladiators", "Cerība uzvarai" (2005) un "Robins Huds" (2010), kuras režisors arī bija Ridlijs Skots.

Filmējoties hokejista Džona Bībes lomā filmā "Mistērija, Aļaska", R. Krovs uz slidām pavadīja 12 stundas, dažudien pat 14, un sekas šādai rīcībai – Ahilleja cīpslas iekaisums. 

Dalība "Gladiatorā" atjaunoja veco traumu – filmas kostīmmākslinieks liedza aktieriem valkāt apavus ar papēdi, savu lēmumu pamatojot ar konkrētā laikmeta tradīciju. Tas gan nenozīmē, ka "Gladiatorā" nevar saskatīt dažādus anahronismus un neprecizitātes, taču tolaik R. Krovs vēl nenojauta, cik sāpīgu pieredzi gūs filmas "Cerība uzvarai" filmēšanas laikā.

Filmējot "Gladiatoru", Rasels Krovs savainoja gūžu – arēnā un kaujas ainās filmētās epizodes pieprasīja ārkārtīgu precizitāti, jo desmitiem cilvēku, zirgu un tīģeru atrašanās vienā vietā bija vairāk nekā bīstama. Kā kādā intervijā atzina Džimons Honsou, viņš gandrīz kādu no aktieriem sadūris. Atskatoties uz šo laiku, R. Krovs pasmējies, ka toreiz bijis jauns un varējis atļauties tik fiziskas aktivitātes, tāpēc kājas pirksta skrimšļa traumu kādā no cīņas epizodēm neuztvēris pārāk nopietni, tāpat kā slodzi Rona Hovarda boksa drāmas "Cerība uzvarai" uzņemšanas laikā. 

Viņš arī divas reizes nopietni savainojis plecu, kas aktieri novedis uz operāciju galda, un otrā reize saistīta ar filmu "Cerība uzvarai".

Gatavojoties lomai, viņš intensīvi trenējies, bet Krova pretinieki bijuši īsti bokseri un boksa treneris Andželo Dandijs, kuram filmā ir maza loma, un līdz traumai nebija ilgi jāgaida.

Rasela Krova traumu sarakstu varētu noslēgt ar savainotu ceļgalu, kas viņam vienmēr saistīsies ar filmas "Robins Huds" tapšanu. Kādā no epizodēm R. Krova atveidotajam varonim bija jālec no pils nolaižamā vārtu režģa, lai piezemētos vairāk nekā četrus metrus augstā, jau iepriekš sagatavotā vietā. Taču filmēšanas laukuma grupa bija aizmirsusi piezemēšanās vietu sagatavot, un Rasels Krovs piezemējies... zemē, ko klāja akmeņaina dubļu kārta.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.