Ilgās karjeras, kuras zināmākā loma ir Tairions Lanisters "HBO" kulta seriālā "Troņu spēle", laikā Pīters Dinkleidžs piedalījies tikai vienā aktieratlasē.

54 gadus vecais aktieris karjeras sākumā labi apzinājās, ka viņa augums, kas ir vien 135 centimetri, liegs spēlēt supervaroņus, tāpēc darīja dažādus darbus, lai apmaksātu rēķinus. Viņš gaidīja īstu lomu, nevis kārtējo piedāvājumu spēlēt elfu vai rūķi, un uz pirmo un, kā izrādījās, vienīgo aktieratlasi devies ar lielām šausmām, jo "nesaprotu, kā to kāds var izdzīvot". Taču P. Dinkleidžu apstiprināja mazbudžeta melnās komēdijas "Dzīve aizmirstībā" (1995) aktiersastāvā, kurā bija arī Stīvs Buskemi, Dermots Malrūnijs un Ketrīna Kīnere, un tās pirmizrāde notika Sandensā, kur filma saņēma balvu par scenāriju.

Lai nospēlētu lomu, P. Dinkleidžs pavadījis divas nedēļas, un pēc tam atgriezies ikdienas darbos, kas ievilkās uz desmit gadiem, kuru laikā gan viņam izdevies iegūt arī pa kādai interesantai kinolomai, un nereti tās piespēlēja viņa draugi. 28 gadu vecumā Dinkleidžs nolēmis, ka pietiek lāpīt pasauli, tāpēc pilnībā fokusējies uz aktiera karjeru un, pateicoties Aleksandra Rokvela piedāvājumam filmēties dramēdijā "13 mēneši", savu sapni piepildījis.

Pīters Dinkleidžs jau bērnībā interesējās par aktiermākslu – kopā ar brāli Džonatanu, kurš ir vijolnieks un koncertmeistars Brodvejā, viņi, spēlējot leļļu teātri, izklaidēja apkaimes bērnus, – un pēc aktiermākslas studijām Beningtona koledžā spēlēja vairākos teātra iestudējumos. Aktiera talants jau novērtēts ar četrām "Emmy" balvām, viņš arī saņēmis "Zelta globusu", divas Ekrāna aktieru ģildes balvas, Ņujorkas kinokritiķu apbalvojumu, un šo sarakstu varētu turpināt ilgi.

LTV7 19. aprīlī plkst. 22.00, "Man ļoti rūp".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.