Filma "Kasablanka" ir iemesls, kāpēc Maikls Keins nolēma kļūt par aktieri.

Noskatījies Maikla Kērtiza "Kasablanku" (1942), kurā galvenās lomas atveido Hamfrijs Bogarts, Ingrīda Bergmane un Pols Henrīds, Maikls Keins nolēma, ka kļūs par aktieri, un vēl joprojām viņš var citēt šīs filmas dialogus. "Hamfrijs Bogarts bija un vēl joprojām ir mans visu laiku mīļākais aktieris. Esmu redzējis daudz filmu ar viņa piedalīšanos, un pat toreiz, kad "Kasablanku" skatījos pirmoreiz, nodomāju, ka tā ir viena no labākajām filmām, kādu esmu redzējis. Un vēl joprojām tā ir viena no labākajām, ko esmu redzējis," viņš ir pārliecināts.

Maikls Keins ir viens no leģendārākajiem britu aktieriem, un viņa karjerai bija spoži panākumi arī ASV. Pagājušā gada rudenī viņš paziņoja, ka vairs nefilmēsies, un, kaut arī iepriekš viņš ne reizi vien atvadījies no lielā ekrāna, šoreiz tas esot nopietni, apgalvoja 90 gadu vecumu pārsniegušais aktieris. Pērn Maikla Keina vārds ziņu virsrakstos nonāca vēl divu iemeslu dēļ – izdeva viņa romānu "Nāvējošā spēle", kas izpelnījās ļoti labas atsauksmes, bet izsolē nonāca restaurēts "Rolls Royce" 1968. gada divdurvju modelis "Silver Shadow Drophead Coupe", kura cena sasniedza 120 tūkstošus britu mārciņu, kas krietni pārsniedza tā oriģinālcenu 10 511 mārciņu apmērā.

Šis modelis ir roku darbs, un tapa vien 506 automašīnas ar ādas, koka un aitas vilnas apdari. Kad 35 gadus vecais Maikls Keins iegādājās savu pirmo automašīnu, viņš no­smēja, ka piepildījis buržuāzijas šausmīgāko sapni – ir inteliģents koknijs ar miljonu bankas kontā. Un todien, ejot iepirkties, pirkumu sarakstā iekļāvis šādas lietas: pienu, maizi, avīzi, cigaretes un rolsroisu.

TV3 9. martā plkst. 8.45, "Mis Slepenā aģente".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.