Gadu ar pilnu gāzi grīdā uzsākusi grupa "Oranžās brīvdienas" (OB). Iznākusi jauna dziesma "Zirgspēki", kurai tapis arī videoklips, savukārt jau martā dienas gaismu ieraudzīs jaunākais albums "Ārā" un 23. martā notiks līdz šim vērienīgākais OB koncerts koncertzālē "Palladium".

Jaunākais grupas skaņdrabs Zirgspēki, iespējams, ir visu laiku ātrākais un agresīvākais mūziķu veikums, kas ieturēts punkroka manierē. 

"Pēdējā laikā daudz eksperimentējām ar dažādiem žanriem un noskaņām. Gan mums pašiem, gan publikai atkal bija vajadzīgs kaut kas ātrāks. 

Visi bijām noilgojušies pēc kaut kā jauna un traka. Te nu tas ir – laižam zirgspēkus ārā," 

stāsta grupas līderis un dziesmas autors Ints Ķergalvis, pazīstams arī kā Speiss. 

Zirgspēki ir par katra personīgo potenciālu, kuru ne vienmēr lietderīgi spējam izmantot. Skarta arī kara tēma, kas aktualitāti nav zaudējusi, jo grupa aizvien par vienu no savām prioritātēm uzskata cīņu par taisnību un brīvību visā pasaulē.

Nozīmīgu darbu dziesmas aranžēšanā uzņēmies ģitārists Kaspars Čakste. Viņš neslēpj, ka uzreiz bijis skaidrs, kādai tai jābūt: "Uzņēmos iniciatīvu ievadīt Zirgspēku skanējumu savas vīzijas rāmjos un to tur noturēt. Tāpēc arī šī ir mana mīļākā jaunā albuma dziesma."

Skaņdarbam tapis arī atbilstošs videoklips režisora Jāņa Tetera vadībā. 

"Grupas trompetists Nauris Bruņinieks ir titulēts autosportists, viens no labākajiem Latvijā. Jau sen bija skaidrs, ka, agri vai vēlu, abas šīs viņa aizraušanās saplūdīs vienā. Šoreiz vienkārši nevarējām neizmantot rallija tēmu," skaidro I.Ķergalvis. 

Arī J.Teters atzīst, ka filmēšana bijusi neaizmirstama pieredze. Viņam videoklips reizē bija arī kursa darbs, absolvējot Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. 

"Pirmo reizi dzirdot dziesmu, iedomājos tīri vienkāršu video. Bet, kad radās iespēja filmēt reālu rallija mašīnu, sapratu – tas būs episki,"

tā J.Teters. Galvenās lomas atveidotājs klipā N.Bruņinieks ir priecīgs, ka gandrīz pilnībā ļāvies režisora iecerēm. “Kadri ar rallija mašīnu filmēti reālos rallija treniņa apstākļos. Neapskaužu Jāni, kuram braucienu laikā bija jāsēž man blakus un jāmēģina kaut ko nofilmēt. Pēc brauciena kādu brīdi viņš nevarēja parunāt," atceras N.Bruņinieks.

OB jaunākais albums, turklāt vinila plates formātā, dienas gaismu ieraudzīs jau marta pirmajā pusē. Savukārt 23. martā grupa aicina ikvienu uz jubilejas koncertu OB24 koncertzālē Palladium, Rīgā. Biļetes nopērkamas vietnē ticketshop.lv. 

"Oranžās brīvdienas".

 

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.