Līdz septembrim Anglijas pilsētā Bārnslijā apskatāma kostīmu izstāde, kurā eksponēti tērpi, ko valkājuši arī Keira Naitlija, Džeimss Nortons, Kerija Maligane un seriāla "Bridžertoni" varoņi.

Reklāma

Bārnslija ir ceturtā lielākā Dienvidjorkšīras pilsēta, un rakstos tā pirmoreiz pieminēta 1086. gadā. Tad pilsētiņā dzīvoja apmēram 200 iedzīvotāju, nu to skaits tuvojas 100 tūkstošiem, kuru ikdiena paiet krustojumā uz trīs ceļiem, kas ved uz Šefīldu, Češīru un Roterhamu. Apmēram piecas jūdzes no pilsētas centra atrodas Kanonhola – liela lauku māja, kas paaudzēm piederējusi Spenseru, vēlāk – Spenseru–Stenhopu ģimenei – un kurā kopš pagājušā gadsimta vidus darbojas muzejs ar vērienīgu mēbeļu, gleznu, keramikas un stikla izstrādājumu kolekciju.

Nesen atklātajā izstādē apskatāmi kostīmi, ko biogrāfiskajā filmā "Grāfiene" (2008), atveidojot Čatsvortas saimnieci Džordžiānu Kavendišu, vilka Keira Naitlija un kas Maiklam O`Konoram sagādāja godīgi nopelnītu "Oskaru". Izstādīts arī Jorkšīrā dzimušā Džeimsa Nortona kostīms filmai "Mazās sievietes" (2019) – arī šīs filmas kostīmmāksliniece Žaklīna Dirāna triumfēja Amerikas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā –, un tērpi, ko, iejūtoties detektīva Erkila Puaro tēlā, valkājis Deivids Sušē, kā arī Kerijas Maliganes spēlētās varones kleita, kas redzama Tomasa Hārdija romāna "Tālu no trokšņainā pūļa" 2015. gada ekranizācijā. Tāpat var novērtēt apģērbus, kas redzami divās Agatas Kristi romāna "Nāve uz Nīlas" ekranizācijās – 2004. gada televīzijas seriālā un 1978. gadā tapušajā filmā, kur tas bija radīts speciāli Holivudas leģendai Betai Deivisai.

Izstāde apskatāma līdz septembrim.

LTV7 5. jūlijā plkst. 22.00, "Piedošana".

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.