Turpinoties Krievijas uzsāktajam karam Ukrainas teritorijā, šobrīd nav īstais laika Krievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē, intervijā žurnālam "Sporta Avīze" norādīja Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Jau ziņots, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) decembra sākumā, neņemot vērā Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā, atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

Vairākas valstis, tajā skaitā Latvija, kritizējušas šo lēmumu, taču par olimpisko spēļu boikotu neviena no nacionālajām olimpiskajām komitejām nav paziņojusi.

"Manuprāt, šis nav labs laiks, un lēmums ir sasteigts. Karš joprojām turpinās, turklāt Krievijas daiļslidošanā nav beidzies dopinga skandāls. 

Personīgi es nevaru no sirds pateikt, ka viss ir labi, slidosim atkal kopā, tomēr uzskatu, ka tas būs nepieciešams tad, kad situācija politiski normalizēsies," teica sportists.

Vasiļjevs atklāja, ka piekrīt idejai par krievu sportistu atgriešanos starptautiskajās sacensībās, taču šobrīd tam nav pareizais laiks. "Pagaidām viņiem nevajag atgriezties, bet laika gaitā tas būs jāatļauj," viņš piebilda.

Latvijas daiļslidotājs izcēla, ka Krievijas sportistu startēšana zem neitrāla karoga ir bezjēdzīga, jo visi tāpat zinās, ka tie ir Krievijas sportisti.

"Nav tādas neitrālas valsts. Es saprastu, ka šie sportisti būtu izdzīti no savas valsts vai tajā cietuši, bet, nē, zem neitrāla karoga iet tikai viena valsts. Tad beidziet izlikties un dodiet viņiem viņu karogu," skaidroja latvietis.

Tāpat viņš atklāja, ka daudzi cilvēki, kurus viņš Krievijā pazīst, ir noskaņoti pret karu.

"Ceru, ka pēc tam, kad valsts nomierināsies, normālie cilvēki iznāks un parādīs to pusi, kas pašlaik no pasaules sporta pazūd. Ceru, ka arī tie sportisti, kuri demonstrēja atbalstu Krievijas valsts politikai, to nedarīja tāpēc, ka viņi to ļoti gribēja," turpināja Vasiļjevs.

Šonedēļ Vasiļjevs Kauņā startēs Eiropas čempionātā. Īsā programma vīriešiem norisināsies trešdienas vakarā, bet izvēles slidojums tiks aizvadīts piektdien. 2022. gadā Latvijas daiļslidotājs Eiropas meistarsacīkstēs izcīnīja bronzas godalgu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.