Maksimālā emociju gamma, dinamika un jauda – tā var raksturot “Cageriders” motokaskadieru šovu “nāves bumbā”, ko 19.–21. aprīlī varēs vērot izstādes “Auto 2024” apmeklētāji.

“Cageriders” komanda –divi somu motobraucēji Jarno Karanto (Jarno Karanto) un Sasja Lājoki (Sasja Laajoki) lielā ātrumā virpuļos pa Death Drive Ball jeb “nāves bumbu”, kas atradīsies Izstāžu centrā Ķīpsalā līdzās “Auto Exotica” ekspozīcijai. Metāla bumba sver trīs tonnas, un to var izjaukt 24 mazākās daļās. Sfēras diametrs ir seši metri, ko kopā satur 300 skrūves. “Nāves bumbu” uz Ķīpsalu atgādās ar kravas auto, un tās salikšanai būs nepieciešamas vairāk nekā astoņas stundas.

“Cageriders”.

 Drošība uz kaskadieru pleciem, liels ātrums un augstums – šovs piespiedīs aizturēt elpu ikvienam izstādes apmeklētājam! Abi motobraucēji vienlaikus veiks dažādus bīstamus un visnotaļ elpu aizraujošus trikus – viens brauks horizontāli ap “ekvatoru”, otrs caur “ziemeļpolu” uz augšu un uz leju, kustību līnijām krustojoties divas reizes sekundē. Pamatīga deva adrenalīna šova skatītājiem garantēta!

“Trenējamies ļoti rūpīgi. Mums tas rada adrenalīnu! Ikreiz pirms šova ir neliels satraukums, un tas ir forši! Līdz šim uzstājoties nekas slikts nav noticis, esam tikuši cauri tikai ar sasitumiem!” komentē viens no kaskadieriem Sasja Lājoki.

“Cageriders”.

Virpuļošanai pa “nāves bumbu” somu motobraucēji izmanto “Gas Gas Pampera” motociklus, kuriem ir 250cc divtaktu motori. Tehniskā ziņā šie ir standarta motocikli, bet balstiekārta gan ir īpaši stīva, lai saglabātu vadāmību pat lielos ātrumos. Savukārt, lai maksimāli samazinātu motociklu dzinēju noslāpšanaas risku, degvielai tiek pievienota eļļa. Paātrinājums ir līdzīgs tam, ko piedzīvo iznīcinātāju piloti, un pat neliela kļūda kritiskā vietā var izraisīt letālu avāriju.

“Cageriders” – somu motobraucēji Sasja Lājoki (Sasja Laajoki) un Jarno Karanto (Jarno Karanto).

“Cageriders” komanda – Sasja Lājoki (35) un Jarno Karanto (39) – ir Somijā vienīgie “nāves bumbas”braucēji. Jau no agras bērnības Sasjam patika braukt ar motociklu.KopāLājoki un Karanto uzstājas jau vairāk nekā piecus gadus. Šiem vīriem kaskadiera darbs ir hobijs. Smejot viņi saka, ka tas ir vasaras darbs, kura laikā apceļojuši visu Somiju un ne tikai! Viņi ir uzstājušies arī cirkā! Starp citu, “Cageriders” ir piedalījušies MTV3” šovā “Talent Suomi”.

Vērot “Cageriders” šovu un kaskadieru meistarību varēs ikviens izstādes “Auto 2024” apmeklētājs!

 • 19. aprīlī plkst. 13.30–13.50
 • 20. aprīlī plkst. 13.00–13.30, 16.00–16.30
 • 21. aprīlī plkst. 12.30–13.00, 14.30–15.00

Baltijas lielākā autoizstāde 

19.–21. aprīlī izstāde “Auto 2024” piedāvās iepazīt jaunākos automodeļus, mobilitātes risinājumus, komerctransportu, uzlādes stacijas, spilgtus hobija auto un sporta spēkratus, kā arī autopiederumus un servisa aprīkojumu. Būs vairākas Latvijas un Baltijas mēroga auto pirmizrādes! Starp tiem ir jaunās paaudzes kompaktie apvidnieki “Škoda Kodiaq” un “Volkswagen Tiguan”, šī gada “Eiropas Gada auto” laureāts “Renault Scenic”, spāņu karstasinīgais “Cupra Tavascan”, čehu praktiskais “Škoda Superb Combi”, kā arī “premium” segmenta spēkrati un pamazām Eiropu iekarojošie Ķīnas automobiļi.

Izstādi “Auto” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Auto 2024” darba laiks:

 • 19.–20. aprīlī 10.00–19.00
 • 21. aprīlī 10.00–17.00

Biļešu cenas:

 • Ieejas biļete – 9 EUR
 • Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 6 EUR
 • Skolēniem – 4 EUR
 • Ģimenes biļete (2 pieaugušie +1 bērns līdz 18 gadiem) – 19 EUR. Par katru nākamo bērnu + 2 EUR
 • Iepriekšpārdošanā līdz 14. aprīlim biļetes lētāk

Autostāvvietu informācija:

 • Izstāžu centra Ķīpsalā autostāvvieta – 5 EUR (līdz 4h), katra nākamā stunda + 2 EUR.
 • Brīvdienās – 20. un 21. aprīlī aicinām izmantot autostāvvietu P3 (Matrožu ielā), no kuras ik pēc 5 min tiks nodrošināts transfērs uz izstādi. Turklāt maksa tikai 3 EUR un bez laika limita!
 • Izstādes norises laikā tirdzniecības centrā “Olimpia” pieejama bezmaksas autostāvvieta! 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.