Veicot laboratorisko kontroli, Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti šogad apturējuši vairāku uztura bagātinātāju izplatīšanu un atsaukuši tos no tirdzniecības, bet informācija par atklātajām neatbilstībām ievietota Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā.

Tā uztura bagātinātājā "Spirulīna" (ražotājvalsts – Krievija) atklāts paaugstināts policiklisko aromātisko ogļūdeņražu daudzums. Tie pieder pie kancerogēnām vielām, kuras satur, piemēram, auto izplūdes gāzes, cigarešu dūmi, kūpināta grilēta pārtika.

Vairākos Apvienotajā Karalistē un Šveicē ražotajos uztura bagātinātājos – "Menopace plus", "Pregnacare conception", "Ocuval Strong" un "VitirOn Active Suscaps" – konstatēta neatļauta pārtikas piedeva – titāna dioksīds. Titāna dioksīds (E 171) ir krāsviela, kuru līdz 2022. gadam bija atļauts izmantot noteiktos pārtikas produktos, īpaši plaši to izmantoja uztura bagātinātājos. Tomēr, izvērtējot drošības riskus, zinātniekiem radās bažas par titāna dioksīda iespējamo kancerogēno ietekmi, kā arī potenciālo genotoksiskumu – ar šo terminu apzīmē aģentus vai procesus, kas maina DNS struktūru.

Savukārt uztura bagātinātājs "Multivitamīni ar minerālvielām no A–Z" (ražotājvalsts Apvienotā Karaliste) atsaukts no tirdzniecības tādēļ, ka vienā tabletē bija tikai 170 μg A vitamīna, nevis 800 μg, kā norādīts marķējumā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.