Medikamenti, kas atradušies zemākā temperatūrā, nekā to iesaka ražotājs, var nebūt efektīvi, jo ir ietekmētas to farmakoloģiskās īpašības,

Reklāma

Kā norāda Mēness aptiekas farmaceite Juta Namsone, lietojot šādus medikamentus, 

var rasties dažādas alerģiskas reakcijas, kuņģa darbības traucējumi, infekcijas pastiprināšanās, redzes traucējumi un citas blaknes. 

Vērojumi liecina, ka tipiskākās pieļautās kļūdas, kāpēc medikamenti nonāk aukstumā, ir neapdomīga to pārnēsāšana somā un atstāšana automašīnā vai neapkurinātās telpās. 

Aukstumā zāles vajadzētu rūpīgi iepakot (ietīt vai ievietot) papildu maisiņā vai īpašā iepakojumā, kastītē.

Ir cilvēki, kuri vienmēr līdzi nēsā zāles, piemēram, pacienti ar hroniskām slimībām. Farmaceites ieteikums ir izvērtēt, vai aukstajā laikā tiešām nepieciešams ilgstoši uzturēties ārpus telpām. 

Ja tomēr tas tiek darīts, zāles vajadzētu rūpīgi iepakot (ietīt vai ievietot) papildu maisiņā vai īpašā iepakojumā, kastītē tā, lai tās iespējami ilgāk saglabātu līdzšinējo temperatūru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.