No nākamā gada paplašinās valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, to paredz Veselības ministrijas izstrādātais rīkojums, kuru apstiprināja valdība.

No 2024. gada onkoloģijas pacientiem, tajā skaitā bērniem, pirms ķīmijterapijas uzsākšanas būs iespēja saglabāt savu reproduktīvo materiālu (ķīmijterapijas medikamenti negatīvi iedarbojas uz spermatozoīdiem un olšūnām), ja par tā nepieciešamību ir lēmis ārstu konsīlijs. Dzimumšūnu uzglabāšana paredzēta ne ilgāk par desmit gadiem no sasaldēšanas brīža.

Tāpat pacientiem, kuri saņem ilgstošu psihiatrisko ārstēšanu stacionārā ārstniecības iestādē, plānots iekļaut zobārstniecības pakalpojumus un brilles (gan lēcas, gan ietvaru) valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu klāstā.

No nākamā gada tiks apmaksāti mobilās komandas paliatīvās aprūpes pakalpojumi pacienta dzīvesvietā. Savukārt grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā (līdz 70 dienām) tiks veicināta savlaicīga sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, nodrošinot to desmit darbdienu laikā no dienas, kad sieviete vērsusies ārstniecības iestādē. Tās attieksies uz pacientēm, kurām pēkšņa slimība vai hroniskas slimības paasināšanās var apdraudēt personas veselību vai grūtniecības norisi.

Cukura diabēta pacientiem līdz 24 gadu vecumam tiks apmaksāti vienreiz lietojamo insulīna sūkņu piederumi (esošiem pacientiem), insulīna sūkņi un vienreiz lietojamo insulīna sūkņu piederumi – jauniem pacientiem, kā arī jaunu insulīna sūkņu iegāde bojāto nomaiņai.

Papildus līdz nākamā gada beigām plānots turpināt nodrošināt laboratorisko izmeklējumu veikšanu Covid-19 noteikšanai atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajam Covid-19 testēšanas algoritmam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.