Eiropas čempionātā futbolā izvērties vēl viens skandāls, jo Serbijas futbola asociācija piedraudējusi, ka viņu valsts izlase pametīs turnīru, ja albāņu līdzjutēji netiks sodīti un turpinās skandēt aizvainojošus saukļus.

Reklāma

Albānijas un Horvātijas spēles laikā tribīnēs no albāņu fanu sektoriem bija dzirdami saukļi, kas aicināja nogalināt serbus. Albāņi tādējādi atbalsta savus tautiešus Kosovā, kuru Serbija joprojām uzskata par savu teritoriju. "Tas, kas notika šīs spēles laikā, ir skandāls, un mēs pieprasām UEFA pieņemt stingrākos soda mērus, citādi mēs apsvērsim iespēju pamest šo turnīru," piedraudējis Serbijas futbola asociācijas ģenerālsekretārs Jovans Surbatovičs. Tikmēr organizatori anulējuši akreditāciju kādam Kosovas žurnālistam, kurš serbu spēlē pret angļiem serbu faniem rādījis žestu, kas ataino Albānijas ģerboņa ērgli – šo žestu serbi uztver kā lielu necieņu pret sevi. Nemaz tik balti nav arī paši serbi, jo viņu futbola asociācija saņēmusi 12 500 eiro sodu par savu līdzjutēju rīcību, jo viņi spēlē pret Angliju laukumā metuši dažādus priekšmetus. 

Tāpat serbi sodīti par to, ka līdzjutēji tribīnēs rādījuši plakātus, kuros Kosova kartē redzama kā Serbijas sastāvdaļa. 

Serbija vakar aizvadīja savu otro spēli, C grupā spēlējot neizšķirti 1:1 ar Slovēniju.

Tikmēr čempionātā noskaidrojusies arī pirmā astotdaļfināliste, par kuru kļuvusi mājiniece Vācija. Pēc pārliecinošās uzvaras atklāšanas mačā pret Skotiju (5:1), otrajā cīņā "vācu mašīna" bez lielām problēmām uzvarēja arī Ungāriju – 2:0, vārtus gūstot Džamalam Musialam un Ilkajam Gindoanam. Vācija pirmo reizi Eiropas čempionātā grupu kārtā guvusi septiņus vārtus, kas viņiem ne reizi nebija izdevies pat trīs mačos. Juliāna Nāgelsmana trenētās komandas izredzes izcīnīt Eiropas čempionu titulu bukmeikeru prognozēs pēc pirmajiem diviem mačiem tikai palielinājušās. Soli tuvāk izslēgšanas spēlēm spērusi arī Šveice, kas otrā A grupas mačā spēlēja neizšķirti 1:1 pret Skotiju. Skots Maktominajs 13. minūtē atklāja rezultātu, izvirzot skotus vadībā, taču izlīdzinājumu pēc tikpat ilga strēķa atjaunoja pieredzējušais Džerdans Šakiri. Viņš kļuvis par pirmo eiropieti, kurš ar gūtiem vārtiem izcēlies sešos lielajos turnīros pēc kārtas. Pirms pēdējās kārtas Vācijai šajā grupā ir seši punktu, Šveicei četri, Skotijai viens, bet Ungārija pagaidām ir bešā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.