Kultūras centrs "Siguldas devons" sadarbībā ar Siguldas novada bibliotēku un Latvijas Rakstnieku savienību izsludinājis pirmo Vidzemes prozas lasījumu konkursu, kas notiks festivāla "Prozas lasījumi 2024" ietvarā.

Reklāma

Konkursā aicināti piedalīties visu vecumu autori, kuri raksta prozu un ir piederīgi Vidzemes vēsturiskajai zemei. 

Konkursa mērķis ir veicināt literāro procesu Vidzemē, iepazīstināt lasītājus ar Vidzemē dzīvojošo autoru prozas darbiem un dot iespēju autoriem sasniegt plašāku auditoriju. Tas noritēs divās kārtās, noslēguma lasījumos tiks aicināti piedalīties pieci nominanti, no kuriem divi laureāti pārstāvēs Vidzemi festivālā "Prozas lasījumi 2024" Rīgā. Konkursā var piedalīties autori, kuri raksta prozu latviešu valodā un dzīvo Vidzemes vēsturiskajā zemē (izņemot Rīgu). Visiem konkursa dalībniekiem piedāvājam iespēju piedalīties konsultatīvajā vebinārā, kurā tiks sniegti ieteikumi konkursa darbu sagatavošanā un atbildes uz jautājumiem. 

Vebinārs notiks 1. jūlijā no plkst. 18 līdz 19.30 platformā ZOOM. Pieteikšanās rakstot pa e-pastu: "sandra.marta.grudule@sigulda.lv" līdz 28. jūnijam.

Pieteikums konkursam un prozas darbs jāiesūta līdz 31. augustam plkst. 23.59.

Konkursam iesūtītos darbus pēc to mākslinieciskās kvalitātes izvērtēs profesionāla Vidzemes literātu žūrija: Vidzemes prozas lasījumu žūrijas priekšsēdētājs Arno Jundze – Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, rakstnieks (dzīvo Ogrē un Ziemeļvidzemē), Dace Rukšāne – rakstniece (dzīvo uz triju Vidzemes novadu robežas), Guntis Berelis – rakstnieks, literatūrkritiķis (dzīvo Cēsīs), Agnese Rutkēviča – rakstniece, dzejniece, aktrise (dzīvo Valmierā), Luīze Pastore, rakstniece (dzīvo Siguldas novadā), Aija Bremšmite, grāmatu apskatniece, bibliotekāre (dzīvo Ogrē).

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.