Mājokļu attīstītājs "Bonava Latvija" Mežciema pievārtē līdz 2030. gadam plāno uzbūvēt Latvijā lielāko jauno mājokļu ciematu, kas sastāvēs no 15 sešu stāvu dzīvojamām ēkām ar vairāk nekā 800 energoefektīviem un moderniem divu līdz četru istabu dzīvokļiem.

Būvniecību un mājokļu pārdošanu projekta pirmajā kvartālā, ko veidos trīs ēkas ar 162 dzīvokļiem, iecerēts uzsākt nākamgad. Topošā ciemata investīciju apjoms pārsniegs 70 miljonus eiro.

Projekta, kas jau ieguvis nosaukumu "Valterciems", piecās attīstības kārtās tiks radīti labiekārtoti un savstarpēji saskanīgi dzīvojamo māju kvartāli, kurus caurvīs gājēju celiņi, zaļi iekšpagalmi, atpūtas, rotaļu, sporta un citas zonas, kas savienosies plašā centrālajā rekreācijas laukumā. Gan jaunā ciemata ēkās, gan labiekārtojumā būs nolasāma harmoniskas dabas tematika un putnu motīvi. 

Katrs no iekšējiem māju kvartāliem plānots tā, lai autostāvvietas atrastos ārpusē, savukārt ēku izvietojums veidotu brīvu iekšpagalmu patīkamai, mierpilnai atpūtai un saskanīgu kaimiņattiecību veidošanai.

"Lai gan pašlaik pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos augsto aizdevumu procentu likmju dēļ ir nedaudz piebremzējies, redzam, ka vajadzība pēc energoefektīviem un funkcionāla plānojuma mājokļiem joprojām ir augsta. Tāpēc, par spīti zināmiem izaicinājumiem, ir svarīgi turpināt jaunu projektu attīstību, lai brīdī, kad "Euribor" līkne atkal ies uz leju, tirgus spētu ātri pielāgoties un akumulēt pieaugošo interesi. Pretējā gadījumā, atjaunojoties ekonomikai, riskējam saskarties ar vēl lielāku jauno mājokļu deficītu nekā 2021. gadā," norāda "Bonava Latvija" valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.

Projektā būs īpaši padomāts par pārvietošanās iespējām, lai nokļūšana uz un no mājām būtu maksimāli ērta. Daļa autostāvvietu būs aprīkotas ar elektroauto uzlādes funkciju, tāpat tiks ierīkotas vairākas ģimenes autostāvvietas, kā arī atsevišķas novietnes velosipēdiem. Velokultūras piekritējiem būs iespēja izmantot arī velo apkopes staciju. Tikšot izbūvēta koplietošanas skrejriteņu novietne un zona koplietošanas transportlīdzekļiem.
 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.