Rīgas domes pieņemtie grozījumi noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā paredz, ka no 1. marta pie mājām, kurās ir vairāk nekā desmit dzīvokļu, jāuzstāda bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineri.

Taču bioloģisko atkritumu šķirošanas konteinerus Rīgā iecerēts uzstādīt tikai līdz 1. maijam, informē Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Šobrīd Rīgā pie namiem ir uzstādīti vairāk nekā 2000 bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineru, bet tuvākajos divos mēnešos jāuzstāda vēl 5000. Zeps norādīja, ka Rīgas dome, lai motivētu iedzīvotājus šķirot bioloģiskos atkritumus, ir noteikusi, ka to izvešana būs par 40% lētāka nekā sadzīves atkritumu izvešana.

Jaunās normas saistītas ar Zaļā kursa prasībām – 2030. gadā tikai 10% no radītajiem sadzīves atkritumiem varēs noglabāt poligonos. Šobrīd bioloģiskie atkritumi veido 30–40% no atkritumu masas.
 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.