Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt lauku saimniekus un uzņēmējus, jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus, kā arī ģimenes laukos konkursam "Sējējs 2024", informē ministrijā.

Reklāma

Dalību līdz 28. jūnijam jāpiesaka tiešsaistes pieteikuma formā konkursa tīmekļvietnē, norādot pretendenta saimniecības vai uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, pagastu, novadu un pilsētu, kā arī elektroniskā pasta adresi un tālruņa numuru. Tāpat, ja tāds ir, jāpievieno pamatojums par izvirzīšanu konkursam un nepieciešamības gadījumā papildu informāciju par pieteikto dalībnieku.

Konkursa dalībniekus šogad vērtēs deviņās nominācijās, 

tostarp "Gada lauku saimniecība", "Gada uzņēmums pārtikas ražošanā", "Ģimene lauku sētā", "Jaunais veiksmīgais zemnieks", "Gada vietējās pārtikas tirgotājs", "Bioloģiskā lauku saimniecība" un "Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā".

ZM pārstāvji norāda, ka šogad šajās septiņās nominācijās pretendentus varēs pieteikt arī privātpersonas un juridiskās personas. Tāpat varēs pieteikties saimniecības un uzņēmumi.

Konkursā pasniegs balvu arī par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā var iesniegt ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 28. jūnijam. Tāpat varēs piedalīties arī nominācijā "Rītdienas sējējs - mazpulka dalībnieks".

Konkursa laureāti saņems gada balvu "Sējējs", diplomu un naudas balvu. Dalībniekus apbalvos konkursa noslēguma ceremonijā 2024. gada rudenī.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.