Pavasarī visi augi prasa barību – mēslojumu, kas satur slāpekli. Turklāt to vajag tagad, kad augi sāk mosties un plaukt.

Mēslošana ar kompostu vai kūtsmēsliem (pamata vai papildu mēslojumā) uzreiz rezultātu nedos, jo ziemas sezonā augsnē esošais slāpeklis ir izskalojies, bet jauna porcija sāks veidoties, kad augsne būs iesilusi līdz 10–15 grādiem

Tie, kas veikalos pērkamos minerālmēslus neatzīst principā, var gatavot raudzekļus un vircas. 

Labs līdzeklis – no rudenī pēdējās nopļautās zāles pagatavots raudzeklis. Uz ziemu novieto vietā, kur tas nesasals, piemēram, pagrabā. Pavasarī brūvējumu atšķaida un baro augus. 


Ja šāds līdzeklis nav laikus sarūpēts, bet jaunā zāle vēl nav izaugusi, gatavo no tā, kas ir pieejams. 

Piemēram, spēcinoša, ar nitrātiem bagāta dzira būs no gārsu sakneņiem. 

Pavasarī saravētos sakneņus ar jaunajām lapiņām saliek spainī (piepilda 2/3 trauka) un pārlej ar ūdeni. Noliek siltā vietā, piemēram, siltumnīcā, lai process notiek straujāk. Pēc nedēļas augu spēcinājums būs gatavs. 

Ja augsne pasausa, mēslo, atšķaidot ar ūdeni koncentrācijā 1:10. Ja zeme mitra, gatavo stiprāku barojumu (1:5).


Steidz arī ielikt raudzekļu mucas ar vistu, trušu, liellopu mēsliem, jo pavasarī visam dārzā vajag nitrātus saturošu starterīti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.