Šobrīd Latvijā ir reģistrēti 74 alus, kā arī 55 piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmumi, liecina "Lursoft" apkopotā informācija.

Reklāma

Atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, "Lursoft" liecina, ka pagājušā gadā abas nozares kopā nodokļos valsts kopbudžetā samaksāja 75,67 miljonus eiro, ar darba vietām nodrošinot 3500 darbinieku.

Tostarp alus ražošanas nozare ar darba vietām 2023. gadā nodrošināja 806 darbiniekus, valsts kopbudžetā nodokļos samaksājot 58,94 miljonus eiro. Savukārt piena pārstrādes un siera ražošanas nozare VID administrētajos nodokļos pērn samaksāja 16,73 miljonus eiro, kamēr kopējais darbinieku skaits piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmumos pērn saglabājās 2022. gada līmenī, veidojot 2733.

Vienlaikus "Lursoft" norāda, ka 

Latvijā alus brūvēšana ir tikpat populāra kā Igaunijā, savukārt Lietuvā alus ražotāju ir mazāk nekā Latvijā. 

Tajā pašā laikā piena pārstrādes un siera ražošanā gan Igaunijā, gan arī Lietuvā ir reģistrēts mazāks uzņēmumu skaits.

"Lursoft" arī aprēķinājis, ka abu nozaru uzņēmumu kopējais apgrozījums 2022.gadā bija 685,16 miljoni eiro, bet peļņa - 10,16 miljoni eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.