Andris Vaņins ir astotais un pagaidām pēdējais spēlētājs, kurš Latvijas futbola izlasē sasniedzis simt spēļu robežu – viņa rēķinā tieši 100.

Reklāma

Šobrīd Vaņins strādā par vārtsargu treneri Šveices trešajā līgā un ar prieku pievienojies Latvijas valstsvienības treneru korpusam.

Pirmā numura meklējumos

"Pēc tam kad Paolo Nikolato kļuva par izlases galveno treneri, man piezvanīja menedžeris Roberts Mežeckis, prasīja, kādi plāni un vai gribētu strādāt ar vārtsargiem. 

Protams, piekritu, patīkami atgriezties izlasē trenera statusā," "Latvijas Avīzei" sacīja Andris Vaņins.

Pirms gaidāmā Baltijas kausa vārtsargu līnijā notikušas izmaiņas – nav pieredzējušā Pāvela Šteinbora un Roberta Ozola, bet līdzās Rihardam Matrevicam un Nilam Puriņam pirmo reizi izsaukts Frenks Orols. "Ozolam jau nometnē Kiprā bija veselības problēmas, kuras nav atrisinātas. Viņš klubā spēlē, bet netrenējas, gaidām, kad būs pilnvērtīgi gatavs. Pāvelam ir neliela muguras trauma, nav spēlējis. Orols sevi labi parādīja sezonas pirmajā pusē "Daugavpils" sastāvā, tāpēc nolēmām paskatīties," skaidroja Vaņins.

Latvijas izlasē vārtsargu pozīcijā bijuši divi vīri, kuru laiku izlasē var dēvēt ēras vārdā – pēc Aleksandra Koļinko par stabilu pirmo numuru kļuva Andris Vaņins. Viņam 2019. gadā karjeru izlasē beidzot, solīti priekšā pārējiem bija Šteinbors. 

"Nav stabila pirmā numura, meklējam. Cerējām, ka Ozols būs, bet viņam bieži traumas. 

Kiprā martā labi spēlēja Matrevics, pēc tam guva traumu un zaudēja vietu kluba sastāvā. Viens no labākajiem virslīgā ir Orols, bet turnīra līmenis ir ļoti krities, es ieteiktu vārtsargiem doties spēlēt uz ārzemēm – Čehiju, Slovākiju, Slovēniju. Tur varētu augt, bet spēlēt tikai Latvijā ir stāvēšana uz vietas. Matrevicam bija ļoti laba sezona "Valmieras" čempionu gadā, pērn ilgi nespēlēja savainojuma dēļ. Viņam ir īpašības, lai būtu pieprasīts Eiropā. Jāsakrīt daudziem faktoriem, lai tevi pamanītu, jāspēlē izlasē un Eirokausos, tas ir arī aģenta darbs."

Andris Vaņins.

Ikdienā Andris Vaņins strādā par vārtsargu treneri Šveices trešās līgas klubā no Cīrihes, kur esot pusprofesionāls līmenis.

Ar Paolo Nikolato Vaņins komunicē angliski. Dzīvojot Šveicē, viņš apguvis arī vācu un franču valodu.

Derības ar aģentu

Spraigu debijas sezonu Šveices superlīgā aizvadījis Latvijas izlases kapteinis Kristers Tobers, kura pārstāvētā Cīrihes "Grasshoppers" palika pirmspēdējā vietā un pārspēlēs par vietas saglabāšanu divās dramatiskās cīņās apspēlēja "Thun" – 1:1 un 2:1, uzvaras vārtus pēc Tobera piespēles gūstot kompensācijas laikā.

"Sezona kopumā neizvērtās tāda, kā klubs plānoja, bet, skatoties uz beigām, jāvērtē pozitīvi. Pārspēlēs ir spiediens, pirmo maču pilnībā kontrolējām, bet labus momentus nevarējām izveidot, 19 stūra sitieni, "Thun" guva vārtus, labi, ka beigās ar "pendeli" izlīdzinājām. Otro spēli izbraukumā sākām spēcīgi, mājiniekus fani dzina uz priekšu. Labi, ka viss beidzās laimīgi. Man bija jāiet uz tuvo stabu standartsituācijā, bet jutu, ka jādara citādi, samainījos ar komandas biedru, sanāca labi izlēkt un nomest bumbu uz vārtu priekšu," pēc svarīgajiem vārtiem Toberam akmens novēlies no pleciem.

Janvārī klubā notika īpašnieku maiņa. Ja izkristu no superlīgas, tas būtu liels trieciens. Prēmijas par palikšanu neesot solītas, bet arī ar sankcijām netika draudēts. 

"Komandas iekšienē ķīmija bija ļoti laba, viena no labākajām manā karjerā. Bet laukumā gan nesanāca, sezonā kopumā 40 traumas, ļoti daudz rotējām sastāvu, iekritām bedrē un nevarējām izrāpties," 

skaidroja Tobers.

Viņš pats ar debijas sezonu ir apmierināts, nospēlēja 31 spēli un pēc laukumā pavadītajām minūtēm (2717) bija ceturtais komandā: "Tik daudz iepriekš nebiju spēlējis. No pirmajām spēlēm iemantoju trenera uzticību, ļoti laba un pilnvērtīga sezona. Trauma aprīlī nedaudz izsita no līdzsvara, pēc izlases man ārsti neieteica spēlēt, tomēr nolēmām, ka mēģināšu. Uzskrēju otro sprintu un sajutu, ka aizmugures muskulim kaut kas plīsa. Tagad viss kārtībā, esmu optimālā formā," viņš gatavs spēlēt Baltijas kausā, sestdien Liepājā pusfināls pret Lietuvu. Tā būšot īpaša spēle, atgriešanās vēju pilsētas stadionā pēc piecu gadu pārtraukuma, ieradīsies tuvinieki, turklāt aģents ir lietuvietis, un abi par iznākumu jau noslēguši derības.

Līgums ar Cīrihes klubu Toberam ir arī uz nākamo sezonu, vēl gan pēc izlases paredzēts doties pie darba devējiem un pārrunāt, kā viņi redz līdzšinējo un turpmāko sadarbību. 

23 gadus vecais aizsargs labprāt paliktu pie "sienāžiem": "Ar klubu, valsti, bāzi esmu ļoti apmierināts, viss tiek nodrošināts augstākajā līmenī."

"Par Kristera sniegumu ir labas atsauksmes, viens no komandas līderiem. Ja tā turpinās, varētu būt piedāvājumi arī no Šveices spēcīgākajiem klubiem," Toberam progresu vēlēja Andris Vaņins.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.