Publiski zināmi četri kandidāti uz Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatu. Uz to pretendē lietuvietis Valds Dambrausks, zviedrs Janne Andersons, polis Mareks Papšuns un itālis Paolo Nikolato.

Latvijā vislabāk zināms ir Dambrausks, kurš no 2017. līdz 2020. gadam bija "RFS" galvenais treneris. Tikmēr starptautiskā kontekstā zināmākais ir 61 gadu vecais zviedrs Andersons, kurš oktobrī atkāpās no Zviedrijas galvenā trenera amata, kurā sabija teju septiņus gadus. Viņa vadībā Zviedrijas izlase 2018. gada Pasaules kausā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur zaudēja angļiem. Itālis Nikolato pēdējos astoņus gadus vadījis dažādas Itālijas jaunatnes izlases, bet Papšuns līdz Polijas čempionu titulam aizveda Čenstohovas "Rakow", kuru tad pārstāvēja Latvijas izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis. 

Galvenais treneris tiks izraudzīts februārī.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas padome piešķīrusi licenci Latvijas futbola virslīgas jaunpienācējai Grobiņas SC/LFS, līdz ar to viņi droši varēs debitēt valsts spēcīgākajā futbola turnīrā. Pagājušajā nedēļā Viktora Dobrecova trenētie grobiņnieki pie licences vēl netika, jo nebija izpildītas noteiktās prasības attiecībā uz ieņēmumiem kalendārā gada laikā. Klubam tika dots laiks nepilnības novērst, kas ar iesniegtiem dokumentiem nu ir izdarīts. Savukārt vēl sešiem klubiem, kas licenci saņēma jau pagājušajā nedēļā, tika dots termiņš atsevišķu licencēšanas kritēriju pilnīgai izpildei. Pagaidām futbola virslīgas 2024. gada sezonas kalendārs nav zināms.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.