Četrās spēlēs Latvijas futbola izlases vadībā Paolo Nikolato devis iespēju savas spējas parādīt 30 futbolistiem, vairāki lēmumi bijuši negaidīti un pat pārsteidzoši.

Reklāma

Ceturtajā mačā izdevās izcīnīt pirmo uzvaru – 1:0 pret Fēru salām, Baltijas kausā finišējot trešajā vietā.

Labākais puslaiks

Pirmais puslaiks pret saliniekiem Latvijai neizdevās – par spīti bumbas kontrolei tikai viens sitiens vārtu rāmī. Sāncenšiem trīs bīstami raidījumi, droši vārtos darbojoties Rihardam Matrevicam. Pēc puslaika Latvijai uzreiz četras spēlētāju maiņas – Lūkasa Vapnes, Dāvja Ikaunieka, Eduarda Dašķeviča un Roberta Savaļnieka vietā nāca Andrejs Cigaņiks, Marko Regža, Mārtiņš Ķigurs un Alvis Jaunzems, komandas sniegumam iegūstot citu asumu. Vārtu guvums sanāca skaists – Ķigurs no soda laukuma robežas pārmeta bumbu pāri aizsargu galvām pa skrējienam Renāram Varslavānam, kura sitienu vārtsargs atvairīja, bet pirmais pie bumbas bija Cigaņiks, raidot to zem pārliktņa. 

Turpinājumā super iespēju no vārtu priekšas neizmantoja Regža, kuram bija vēl viens bīstams sitiens, tāpat labi sita Alvis Jaunzems.

Andrejam Cigaņikam sezonas izskaņu klubā sabojāja veselības problēmas – angīna, stomatīts, kā dēļ desmit dienas lietojis antibiotikas, trenēties atsāka vien trīs dienas pirms spēles pret Lietuvu, un viņa kļūda laukuma centrā noveda pie vārtu zaudējuma. "Vēlējos palīdzēt, bet spēle nesanāca, jo fiziski vispār nebiju gatavs. Pirms spēles pret Fēru salām treneris pateica, ka uzticas un viss ir kārtībā. Izgāju otrajā puslaikā, guvu vārtus, kāpēc nenosvinēt ar viņu," sirsnīgo apskāvienu ar Nikolato pēc gūtajiem vārtiem "TV6" komentēja Cigaņiks, kurš guva vārtus arī martā pret Kipru, tādējādi jaunā trenera laikā viņa rēķinā divi no trim izlases vārtiem.

Pārāk atklāts?

Itāliešu treneris četrās spēlēs laidis laukumā trīsdesmit spēlētājus, tostarp šajā nometnē – 19. Izkristalizējies, ka pirmā vārtsarga lomā viņš redz Rihardu Matrevicu, lai gan "Rīgas" rindās pēdējos mēnešos krietni biežāk spēlējis Nils Puriņš. Par citām pozīcijām attiecībā uz spēlētāju izvēli un taktiskajiem risinājumiem pirms Nāciju līgas spēlēm C divīzijā rudenī skaidrības pamaz. Lielās pārmaiņas šoreiz ietekmēja arī savainojumi, jo Baltijas kausā nevarēja palīdzēt vieni no izlases līderiem Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis un Jānis Ikaunieks. Nikolato acīmredzot Kristeru Toberu izmantos aizsardzības centrā, pārsteidza Raivja Jurkovska ielikšana šajā pozīcijā.

"Kopumā esmu apmierināts ar šo nometni. Guvām pirmo uzvaru, redzēju vairākus uzlabojumus dažādos aspektos. 

Var teikt, ka virzāmies uz priekšu atbilstoši uzņemtajam kursam. Jā, protams, vēl ir daudz darāmā, bet process ir sācies," teica Paolo Nikolato, arī neslēpjot domas par Latvijas čempionāta līmeni. Viņa skatījumā lielākā daļa spēļu virslīgā nav tādas, kurās spēlētājiem jānopūlas rezultāta sasniegšanai, un tādā vidē progresēt grūti. Tāpat viņš norādīja, ka izlasei nepieciešama sava treniņbāze, Nikolato nezinot nevienu valsti, kur nacionālajai komandai tādas nebūtu.

Jaunieši uzvar

Baltijas kausu desmito reizi ieguva Igaunija, kas Kauņā pēcspēles sitienos uzvarēja Lietuvu (2:1, 1:1).

Latvija Baltijas kausu izcīnīja U-19 un U-21 izlašu līmenī. U-19 izlasei otrajā mačā pret Lietuvu vajadzēja uzvarēt ar divu vārtu pārsvaru, un 2:0 87. minūtē pēc izcila solo reida pāri vairāk nekā pusei laukuma ar sitienu no 18 metriem guva septiņpadsmit gadus vecais "Super Novas" audzēknis Daniels Radzenieks.

Sapratni vajag uzlabot

Kristaps Blanks, "Rīgas" treneris: "Par pašatdevi čaļiem nav pārmetumu, visi cenšas, bet taktiskās nianses klibo – jauns treneris, jauna shēma. Ar četrām spēlēm ir par maz, turklāt Nikolato maina spēlētājus, katrā mačā bijis cits pamatsastāvs. Domāju, ar labāko vienpadsmitnieku nav ticis skaidrībā, bet svarīgas atziņas ieguvis. 

Aizsardzībā Latvijas izlasei vēl nav tik labas sadarbības, mazliet parādās brīvās zonas, iespējams, spēlētāji nezina, kas kuram konkrētajās situācijās jāpaņem. 

Treneris liek spēlēt ar bumbu un nebaidīties, to darām, mazliet pietrūkst asuma, lai gan pret Fēru salām bija daudz vairāk momentu kā pret lietuviešiem. Pagaidām gan Nikolato vadībā vairāk par vieniem vārtiem neesam guvuši. Salīdzinot ar Daiņa Kazakeviča laiku, lielākās pārmaiņas ir tās, ka agrāk nespēlējām ar trim centra aizsargiem, ir cita shēma, tagad arī spēlētājus mēģina dažādās pozīcijās. Jādod trenerim laiks. Pluss, ka uzticas jaunajiem. Man šķiet, ka Jurkovskim aizsardzības centrs nav labākā pozīcija un ērtāk viņš jūtas malā, bet Nikolato redz, ka viņš var uzsākt uzbrukums, ar ātrumu nodrošināt centra aizsargu. Šajās spēlēs deva iespēju visiem uzbrucējiem, Marko bija aktīvs, bet iespējas palika neizmantotas."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.