Par pasaules čempioniem hokejā pēc 14 gadu pārtraukuma kļuvusi Čehijas izlase. Finālā Prāgā mājinieki ar 2:0 pārspēja Šveici, abus vārtus iemetot spēles beigu daļā.

Reklāma

Par zelta vārtu autoru kļuva Davids Pastrņāks, kurš komandai pievienojās vien pirms apakšgrupas pēdējās spēles. Bostonas "Bruins" zvaigzne pirmajās trīs spēlēs bija palicis tukšā, bet finālā tieši viņš 50. minūtē meistarīgi atrada brīvu metiena līniju ciešajā Šveices aizsardzības līnijā un pēc Tomāša Kundrāteka piespēles atklāja rezultātu. Pārsvaru laukuma saimnieki dubultoja 19 sekundes pirms sirēnas, Davidam Kampfam ripu iemetot tukšos pretinieku vārtos. 

Čehiem finālspēlē piederēja neliels pārsvars, taču metienu ziņā bija līdzsvars (pa 31 katrai komandai). 

Zelta medaļnieku ripu ķērājs Lukašs Dostals trešo reizi šajā čempionātā palika nepārspēts un pelnīti tika atzīts par šī turnīra labāko vārtsargu. Par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Čehijas izlases kapteinis 38 gadus vecais Romāns Červenka, kurš komandā bija arī 2010. gadā, kad tā uzvarēja iepriekšējo reizi.

Fialam trīs balvas

Šveice, kas pie zelta medaļām nekad nav tikusi, pēdējo 11 gadu laikā finālā spēlēja trešo reizi un trešo reizi tai jāsamierinās ar sudraba medaļām. Kā neliels mierinājums viņiem var kalpot piecas individuālās balvas jeb tieši puse no tām. Uzbrucējs Kevins Fiala tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Simboliski, ka viņa abi vecāki ir čehi, bet pats Kevins piedzima un uzauga Šveicē, kur savulaik profesionāli spēlēja viņa tēvs Jans. 27 gadus vecais Fiala astoņās spēlēs tika pie 13 (8+7) rezultativitātes punktiem, šajā rādītāja palaižot priekšā tikai amerikāni Metu Boldiju ar 14 (6+8) punktiem. 

Fiala, kurš neilgi pirms čempionāta kļuva par tēvu meitiņai un savai komandai pievienojās pa taisno no Losandželosas, tika atzīts arī par labāko uzbrucēju 

un tika iekļauts žurnālistu noteiktajā simboliskajā izlasē. Tur mediji iebalsoja arī Šveices izlases kapteini Romanu Josi, kuram arī labākā aizsarga balva. Simboliskajā izlasē iekļuva arī čehu vārtsargs Dostals un uzbrucējs Červenka, zviedru aizsargs Ēriks Karlsons un kanādiešu uzbrucējs Dilans Kozens, kurš ar deviņiem precīziem metieniem bija turnīra labākais snaiperis.

Jauns rekords

Čehi mīl hokeju, un to pierādīja ar piepildītajām tribīnēm. Aizvadītais čempionāts kļuva par visu laiku apmeklētāko, jo 64 spēles klātienē vēroja 797 727 skatītāji jeb par 56 tūkstošiem vairāk nekā 2015. gadā, kad tika sasniegts iepriekšējais rekords. Arī togad čempionāts notika Prāgā un Ostravā.

Savukārt pēc gada pasaules čempionāts notiks divās valstīs – Zviedrijā (Stokholma) un Dānijā (Herninga). Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) oficiāli vēl nav paziņojusi komandu sadalījumu pa grupām, taču Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis "Latvijas Avīzei" sacīja, ka Latvija spēlēs Stokholmā. Ja nenotiek kādas izmaiņas, tad apakšgrupā pretiniekos būs ne tikai mājiniece Zviedrija, bet arī Kanāda, Šveice, Slovākija, Austrija, Francija un Slovēnija. Pasaules rangā Latvija saglabā desmito vietu, līderi joprojām kanādieši, kas šoreiz palika bez medaļām (bronzas finālā ar 2:4 zaudēja Zviedrijai).

Četras uzvaras un septiņi debitanti

Aigars Kalvītis, LHF prezidents: Latvijas izlases devīto vietu čempionātā vērtēju pozitīvi, jo tika izcīnītas četras uzvaras, lai gan mums bija septiņi debitanti komandā. Tā nekad nebija bijis, un jauno iespēlēšana ļauj ar optimismu raudzīties nākotnē. Protams, pēdējā spēlē gribējās uzvarēt amerikāņus un tikt ceturtdaļfinālā, bet nedaudz pietrūka, lai gan pie rezultāta 3:4 viss vēl izskatījās cerīgi. Šoreiz varbūt drusku disciplīna mūs pievīla, bet katrā ziņā mēs esam apmierināti ar komandas sniegumu.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.