Skaistākajā rožu ziedēšanas laikā, 29. jūnijā, Rundāles pils dārzā norisināsies tradicionālie Dārza svētki, ziņo laikraksts "Bauskas Dzīve".

Reklāma

Svētki ikreiz aktualizējot kādu Rundāles pils muzejam atbilstošu tēmu, šogad – "Zirgi un zirgošanās Kurzemes–Zemgales hercogistē". 

Rundāles pils muzeja pārstāvji stāsta, ka šis temats nav izvēlēts nejauši. Kopš 2023. gada jūlija Rundāles pils muzejs ir Eiropas Karalisko rezidenču tīklā – organizācijā, kurā apvienojušās ievērojamākās Eiropas valdnieku rezidences. Tā kā šogad vienā no tām – Versaļas pilī – notiks olimpisko spēļu jāšanas sacensības, organizācijas  dalībnieki  nolēmuši attīstīt kopīgu projektu par vienojošu, taču vienlaikus plašu un daudzslāņainu tēmu – "Zirgi un zirgošanās Eiropas  galmos". Tās  ietvaros visa gada garumā vairākās Eiropas karaliskajās rezidencēs norisināsies dažādi pasākumi.

Rundāles pils muzeja Dārza svētkos ieplānotas aizraujošas aktivitātes un iespējas. Būšot zirgu defilē pie pils dienvidu kāpnēm,  sniedzot ieskatu zirgu elegancē un skaistumā. Svētku noslēgumā uzstāšoties mūzikas grupa "Auļi".

Visu dienu apmeklētāji varēs izbaudīt Rundāles pils muzeja ekspozīcijas, iepazīstoties ar pils bagāto vēsturi un mākslas darbiem. Staļļos būšot izstāde, kas veltīta Dārza svētku tēmai un sniegs ieskatu zirgu audzēšanas un kopšanas  tradīcijās. Ģimenes ar bērniem varēs piedalīties radošajās darbnīcās un dārza spēlēs Rotaļu bosketā, kā arī orientēšanās spēlēs pie dienvidu kāpnēm. Centrālajā dārza laukumā darbosies karuselis. 

Dārza alejās viesus izklaidēs leijerkastnieks Gatis Grīnbergs, kā arī varēs vērot Rīgas cirka "Garkāju pastaigas", kas radīs neaizmirstamu iespaidu. Zaļajā teātrī Rīgas cirks piedāvās meistarklases, kurās varēs gūt ieskatu cirka mākslā. Franču dārzā  darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Kārtību dārza teritorijā uzturēs policijas zirgu patruļa, apmeklētājiem būs iespēja doties izjādēs ar ponijiem un zirgiem gan franču dārzā, gan austrumu puses zālienā.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".