Vācijas Jūras spēku fregate "Hessen" virs Sarkanās jūras nedēļas sākumā raidīja divas raķetes uz ASV dronu, kuru noturēja par naidīgu spēku raidītu objektu, vēsta Vācijas mediji.

Par laimi, Vācijas raķetes dronam aizlidoja garām un iekrita ūdenī. Vācijas Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka pirmdien noticis incidents ar kādas sabiedrotās valsts dronu, tomēr neatklāja, kurai valstij šis bezpilota lidaparāts piederēja. Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss pavēstīja, ka "Hessen" apkalpe atklāja uguni pēc tam, kad nesekmīgi centās noskaidrot drona piederību. Divas no kuģa izšautās raķetes tomēr "defekta" dēļ nav trāpījušas mērķim un nokritušas ūdenī, vēsta žurnāls "Der Spiegel". Vācu karakuģa apšaudītais mērķis esot bijis ASV izlūkošanas un kaujas drons "Reaper", norāda "Der Spiegel", izsakot pieņēmumu, ka šis Savienoto Valstu drons nav saistīts ar cīņu pret Jemenas hutiešu kaujiniekiem, kuri pēdējos mēnešos Sarkanajā jūrā veic uzbrukumus tirdzniecības kuģiem. Vācijas amatpersonas ir atzinušas, ka reģionā nepieciešams stiprināt koordināciju sabiedroto vidū, lai šādi gadījumi neatkārtotos. 

"Hessen" trešdiena bija veiksmīgāka – kuģa apkalpei 15 minūšu laikā izdevās notriekt divus hutiešu raidītus dronus.

"Hessen" Vilhelmshāfenes ostu Ziemeļjūras piekrastē atstāja 8. februārī, lai pievienotos tobrīd plānotajai Eiropas Savienības jūras spēku misijai "Aspides" ("Vairogs"), kuras mērķis ir novērst hutiešu kaujinieku uzbrukumus tirdzniecības kuģiem Sarkanajā jūrā. ES galīgo lēmumu par misijas rīkošanu pieņēma pagājušajā nedēļā, un 23. februārī arī Vācijas parlaments atbalstīja valsts dalību šajā operācijā. Vācijas bruņotie spēki līdz nākamā gada februārim drīkst operācijā iesaistīt apmēram 700 militārpersonu, vēsta aģentūra "Deutsche Welle". Uz "Hessen" klāja šobrīd atrodas apmēram 240 jūrnieku un karavīru. Berlīne ir lēsusi, ka valsts dalība operācijā "Aspides", kuru vada Grieķija, izmaksās apmēram 56 miljonus eiro. Fregati Krētas piekrastē 20. februārī apmeklēja arī ministrs Pistoriuss. Kuģis Sarkanajā jūrā ieradās pagājušās nedēļas nogalē. Atšķirībā no ASV vadītās misijas, kas vērš triecienus arī pret hutiešu mērķiem Jemenā, ES misija drīkst pielietot spēku tikai tad, ja kaujinieki uzbrūk pirmie.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.