Līdz vēlēšanām ir palikušas tikai 100 dienas! Jūsu balsij ir nozīme.

2024. gads pasaulē būs plašāko vēlēšanu gads vēsturē. Liela daļa pasaules iedzīvotāju būs aicināti balsot, tostarp arī Latvijas iedzīvotāji kopā ar vairāk nekā 400 miljoniem citu eiropiešu. Šis gads būs izšķirošs. Latvijai, Eiropai un pasaulei.

Balsojot par Eiropas Parlamenta deputātiem, jūs piedalāties lielākajās pārnacionālajās vēlēšanās pasaulē. Jūsu balsij ir nozīme. Tā ir svarīga mums visiem, mūsu brīvībai, mūsu tiesībām un mūsu dzīvesveidam. Mums brīvas vēlēšanas ir Eiropas demokrātijas stūrakmens, taču pārāk daudzi tās uzskata par pašsaprotamām.

Pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās tikai 33% Latvijas iedzīvotāju devās pie vēlēšanu urnām. Es ceru, ka šoreiz savu balsi izteiks vairāk Latvijas iedzīvotāju. 

Īpaši ņemot vērā, ka pie mūsu robežām plosās karš. Neļaujiet nevienam citam izlemt jūsu vietā. Jūsu balsojums ir svarīgs, lai veidotu tādu Eiropu, kādu jūs vēlaties redzēt.

Pēdējo piecu gadu laikā Eiropas Savienība ir sasniegusi vēl nebijušus rezultātus. Mēs esam apvienojušies, lai aizstāvētu mūsu vērtības un mūsu dzīvesveidu. Mēs to esam darījuši solidāri. Mēs esam sagādājuši vakcīnas visiem Eiropas Savienības pilsoņiem. Mēs esam stingri atbalstījuši Ukrainu. Mēs tuvinām kaimiņus sev, tā stiprinot mūsu kolektīvo drošību. Jo mēs zinām, ka kopā esam stiprāki, drošāki un iegūstam vairāk.

Mūsu jaunie Eiropas klimata tiesību akti nozīmēs tīrāku gaisu, upes un jūras. Līdz 2050. gadam mēs kļūsim par pirmo klimatneitrālo kontinentu. Kopā ar digitālo pāreju tas pavērs jaunas iespējas, palielinās mūsu konkurētspēju un nodrošinās ekonomikas izaugsmi.

Neviens no šiem uzdevumiem nebija viegls, bet tāpēc mūsu panākumi ir vēl jo būtiskāki. 

Mēs esam pārvarējuši grūtības un pierādījuši, ka Eiropa var sasniegt rezultātus eiropiešiem svarīgos jautājumos. Tādos, kurus nevar atrisināt neviena valsts viena pati.

Tas nenozīmē, ka Eiropas Savienība ir perfekta. Arī es neesmu apmierināta ar dažiem tās procesiem, bet es uzskatu, ka Eiropa var paveikt vēl vairāk, ja mēs turpināsim darboties kopā. Jo pasaulē, kurā karš vairs nav neiedomājams un kurā demokrātiskās valstīs dzīvo mazāk cilvēku nekā citos režīmos, mūsu Eiropa ir kļuvusi par tiesību, brīvību un labklājības lielvaru.

Tiesa, iespējams, ka gadu gaitā esam kļuvuši pašapmierināti ar saviem sasniegumiem. Tas ir novedis pie populisma uzplaukuma, kurš piedāvā nepatiesas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem. Mēģinot pārlieku vienkāršot lietas, tas veido bīstamu stāstu. Tas var apdraudēt mūsu demokrātiju no iekšienes.

Tas ir izaicinājums, ar ko mēs saskarsimies nākamajos mēnešos pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Tāpēc 8. jūnijā Latvijas iedzīvotājiem ir jābalso. Uz spēles ir likts ļoti daudz.

Līdz vēlēšanām ir palikušas tikai 100 dienas, un šeit minēto es stāstu visā Eiropā, tāpat kā janvāra apmeklējuma laikā to darīju Latvijā. 

Pēc vēlēšanām uz Briseli dosies 720 Eiropas Parlamenta deputāti – deviņi no Latvijas.

Kas būs šie cilvēki un par ko viņi iestāsies, ir jūsu rokās. Viņi veidos politiku un pieņems tiesību aktus, kas ietekmēs visu Latviju un Eiropu. Jums ir jāizvēlas un jābalso. Neuzskatiet Eiropu par pašsaprotamu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.