Vācieši ir pārāk bailīgi attiecībās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, uzskata bijušais Vācijas prezidents Joahims Gauks.

"Putins zina, ka daudzi vācieši sāk baidīties ātrāk nekā, piemēram, poļi vai francūži, un viņš izmanto šo tendenci," norādīja Gauks, kurš prezidenta amatu ieņēma no 2012. gada līdz 2017. gadam.

Bailes liedz cilvēkiem saredzēt iespējamos risinājumus problēmām, uzskata eksprezidents. 

"Bailes ir agresora sabiedrotās,"

viņš piebilda.

Viņaprāt, Vācijas kancleram Olafam Šolcam būtu jāpārskata sava nostāja jautājumā par raķešu "Taurus" piegādi Ukrainai.

Līdz šim Vācija ir atteikusies piegādāt Ukrainai raķetes "Taurus", kuras var sasniegt mērķi 500 kilometru attālumā. Šolcs apgalvo, ka, piegādājot šīs raķetes Ukrainai, rastos risks, ka Vācija tiek tieši ievilkta karā ar Krieviju.

Gauks neuzskata, ka tas ievilktu Vāciju karā, un atgādināja, ka daudzi starptautisko tiesību eksperti, militārie eksperti un arī daudzi valdošās koalīcijas locekļi neatbalsta Šolca skatījumu jautājumā par "Taurus" piegādi Ukrainai.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.