Vācijas dienvidu Bavārijas un Bādenes-Virtembergas zemēs plūdu situācija arī vakar raksturota kā kritiska, un Heidelbergā pie Nekāras upes ūdens līmenis sasniedza 3,6 metrus virs normas, kur dienu iepriekš tas bija 5,13 metri.

Reklāma

Plūdi Dienvidvācijā sākās pēkšņi pagājušajā piektdienā pēc spēcīgām lietavām. Vairākās pilsētās mājas bijuši spiesti pamest tūkstošiem cilvēku, un otrdien evakuācijai pakļāva arī vairākus simtus Bavārijas Rēgensburgas pilsoņu. Līdz šim dzīvību zaudējuši pieci cilvēki. Lietavas un plūdi apgrūtinājuši dzelzceļa satiksmi reģionā. 

Daudzi vilcienu reisi atcelti vai kavējas. Sliežu ceļi no Minhenes uz Štutgarti, Nirnbergu un Vircburgu kļuvuši neizmantojami. Vācijas amatpersonas uzsver, ka notiekošais ir klimata pārmaiņu sekas un jārēķinās, ka šādas pēkšņas katastrofas notiks arī turpmāk, tādēļ jāuzlabo plūdu novēršanas infrastruktūras stāvoklis un dienestiem jābūt lielākā gatavībā nekā agrāk.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.