Ukrainā atklāts Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu tīkls, kas plānoja nogalināt prezidentu Volodimiru Zelenski un citus valsts augstākās militārās un politiskās vadības pārstāvjus, otrdien paziņoja Ukrainas Drošības dienests (SBU).

"Plānus bija paredzēts īstenot ar aģentu tīkla palīdzību, kuru savlaicīgi atmaskojis Ukrainas Drošības dienests ar Valsts apsardzes pārvaldes vadības palīdzību. Tīklā, kura darbību no Maskavas pārraudzīja FSB, bija iesaistīti divi Valsts apsardzes pārvaldes pulkveži, kuri nopludināja slepenu informāciju Krievijai," savā "Telegram" kanālā paziņoja SBU.

Viens no aģentu tīkla uzdevumiem bija meklēt izpildītājus starp prezidenta apsardzei pietuvinātām militārpersonām, kas varētu sagūstīt Zelenski un pēc tam viņu nogalināt.

Bez Zelenska ienaidnieks plānoja likvidēt arī SBU vadītāju Vasiļu Maļuku, Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) vadītāju Kirillo Budanovu un citas amatpersonas. Piemēram, HUR vadītāja Budanova likvidāciju bija plānots veikt pirms Lieldienām, paziņoja SBU.

SBU arī aprakstīja plānu nogalināt Budanovu.

"Ienaidnieka plāns bija šāds: sākotnēji savervētajam aģentam vajadzēja novērot apsargājamās personas pārvietošanos un nodot informāciju ienaidniekam. Pa ēku, kurā bija paredzēts atrasties amatpersonai, bija plānots veikt raķešu triecienu. Pēc tam ar dronu bija paredzēts uzbrukt cilvēkiem, kas palikuši trieciena vietā. Pēc tam krievi plānoja izšaut vēl vienu raķeti, tostarp lai iznīcinātu drona izmantošanas pēdas," paziņoja SBU.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.